BaŞakHaber

Hayatımda vazgeçmek diye bir şey yok

Hayatımda vazgeçmek diye bir şey yok.

Hayatımda vazgeçmek diye bir şey yok
101 views
23 Ocak 2010 - 21:25

1998 yılında interactive club faaliyeti ile internet sektörüne giren, Visual Web Design ile firmalara internet çözümü sunan, TurkPoint.com, FinansNews.com, ExPorturk.com projelerini yürüten ve halen bu sitelerin Genel Müdürünü yapan Yunus Mollaoğlu başarının sırrını şöyle özetliyor: “İstemek, Azimli ve kararlı olmak, Geleceği hayal etmek, Çok çalışmak, Fedekar olmak, İşi sevmek”

Yunus Mollaoğlu fırsatları değerlendirmeyi, önüne çıkan engelleri aşmayı bilen bir Türk Girişimci Genç.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünden mezun olduktan sonra, özel sektörde Bilişim alanında faaliyet gösterdi. Vatani görevini Osmaniye’de yaptıktan sonra  İBB Spor A.Ş. Bilgi işlem Departmanında faaliyete başladı. Aynı sırada şu an boş vakitlerinde evde TurkPoint.com projesi ile geç saatlere kadar uğraşıyor.

Türkiye insan kaynakları yönetiminin öneminin farkında mı?

Herkes insan kaynaklarının çok önemli olduğunu söylüyor. Ancak geçmişte insan kaynaklarına hiç önem vermedik. Bugün de çok önem veriyormuş gibi davranıyoruz.

Yeni nesil insan kaynaklarına ve yönetimine önem veriyor mu?

Önemli olan genç neslin, karar veren pozisyonuna geldiğinde, inandığı için insan kaynakları ve yönetiminde fark oluşturması. Bu konuda umudum var.

Başarılı olmanıza kim veya ne yardım etti?

Önce kendim yani kişisel iradem, sonra resmi ve kişisel eğitimim. Ayrıca ailem beni destekledi, motive etti.

Sizi başarılı ve diğerlerinden farklı kılan nedir?

Çok çalışmak, ısrarlı olmak, hedefe kilitlenmek, ne istediğini bilmek.

Sizce gerçek başarı nedir? Ne zaman “İşte şimdi başardım” dersiniz?

Başarı toplumsal olmalı. Bana göre başarı, “kendin pişir kendin ye” türü bir şey değil. Şunu sormak gerek; başardım ne oldu, kime ne fayda sağladım? “İşte şimdi başardım” dediğimi anımsamıyorum. Bisiklete binmiş gidiyorum, kenara çekemem. Yoluma devam ediyorum.

Başarısız olduğunuz ve vazgeçmeyi düşündüğünüz anlar oldu mu? Neler yaptınız, nasıl üstesinden geldiniz?

Hayatımda vazgeçmek diye bir şey yok. Zaman içinde bazı konuları ertelemeyi, daha iyi olacağını düşündüğüm dönemlere bırakmayı öğrendim ama vazgeçmeyi öğrenemedim. Yoluma devam ettim.

Başarı yolunda sizi cesaretlendiren, kışkırtan şey ne oldu?

Sevdiğim işleri yapmak beni cesaretlendirir. Beni kışkırtan şeylere gelince; farklı olmak, denemek.

Kendinizi geliştirmek için şimdiye kadar neler yaptınız, neler yapıyorsunuz?

Eğitim programlarından yararlanabilmek için fırsatlar oluşturuyorum. Görüşlerine değer verdiğim kişileri dinliyorum. Geleceği öngörmeye gayret edip planlarımı buna göre yapıyorum.

Hayat felsefeniz nedir?

Elimde zaman diye bir hazine var. Bu hazinenin hesabını vereceğime göre bende zamanı daha fazla verimli kullanmanın yollarına gitmelim. Her boş geçen günün, israf edilen vaktin hesabını eninde sonunda vereceğime inanırım.

Bundan dolayı her sabah kalktığımda cebimde bulunan 24 birimlik parayı gün sonuna kadar harcamam gerekiyor. Geçen her dakikanın bir şekilde kıymetini bilmeye çalışıyorum. Hedefim evlatlarıma ve aileme iyi bir gelecek bırakabilmek.

Bu söyleyişi için teşekkür ederiz. Hayatınızda başarılar dileriz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.