BaŞakHaber

Boğazköy hak ettiği değere

Boğazköy hak ettiği değere

Boğazköy hak ettiği değere
110 views
09 Şubat 2010 - 21:47

Boğazköy  hak  ettiği  değere ulaşacak…

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yapımına 1992’de başlanan ve 18 yıldır devam eden Boğazköy Projesi’nin çeşitli nedenlerle tamamlanamadığını, projenin atıl, giderek değer kaybeden bir görünüm ve hak etmediği intibaının mutlaka silinmesi gerektiğini ifade ettiği konuşmasında:  “Şimdiye kadar kim ne yapmış, nasıl yapmış gibi bir tartışma, ne vatandaşlarımızın sorunlarını çözer ne bizim yol almamızı sağlar ne de Boğazköy’ün sıkıntılarına çare olur. Biz ne mahkemeyiz, ne ağır ceza reisiyiz. Ortada aşılamamış sorunları olan bir Boğazköy var. Bir tarafından Bahçeşehir gibi bir yerleşime rağmen sıkıntılarını aşamadığı, sorunlarını çözemediği için hak etmediği bir izlenime sahip. Bundan bir an önce kurtulmak, Boğazköy’ün makus talihini hep birlikte yenmek durumundayız” dedi.

Konuşmasını; “Burada kooperatifler kurulmuş ve kooperatifler de bir üst birlik kurmuş, konutlar yapmış, bir kısmı tamamlamış, bir kısmı yarım kalmış, bir kısmı hala başlamamış. Ama gerçek olan şu var ki buraya vatandaşlarımız dişinden tırnağından kazandıklarını yatırmışlar, yıllardır aidat ödemişler, ama sorunları bitmemiş. Üst birlik bazı sorunları aşamamış. Burada kim ne yapmış ne yapmamış önemli değil. Asıl olan bundan sonra neler ve nasıl yapılacağıdır ve bu kadar büyük bir projenin şaha kaldırılması gerektiğidir” diye konuştu.

Uysal konuşmasına : “Üst Birlik ortadan kalkamıyor. Çünkü işini tamamlamamış, tapularını veremediği kooperatifler var, mülkiyet meselesini çözemediği üye kooperatifleri var. Kooperatifler bir araya gelmeli ve şimdiye kadar -haklı veya haksız- oluşan bir güven sorununu ortadan kaldıracak bir biçimde Üst Birlik yönetimini tazelemesi ve bu yeni yönetimin de bizlerle, belediye ile birlikte ortak bir akıl oluşturarak sorunları hızla çözmesi gerekiyor” diye devam etti.

Üst birliğin görevini hızla tamamlayıp tüzel kişiliğine son verebilmesi için üst birliğin üstlendiği ve kooperatiflere olan yükümlülüklerini yerine getirmesi ve görevini tamamlayamamış kooperatiflerin de bir an önce görevini tamamlaması gerektiğini ifade eden Mevlüt Uysal: “Biz Boğazköy’ün bütün sorunlarının çözülmesini ve sıkıntılarından kurtulmasından, vatandaşlarımızın ve Boğazköy’ün mağduriyetine son verilmesinden yanayız” dedi.

Uysal, Üst birliğin, kooperatiflerin, belediyenin ve kooperatif üyelerinin çözmesi ve yapması gerekenlerin tek tek sıralanması, hangi zaman diliminde nelerin ve nasıl yapılacağının belirlenmesi ve bundan böyle yapılacak her şeyin hep birlikte tartışarak karar altına alınmasıyla sorunların daha hızlı çözüleceğine inandığını ifade etti.

Kooperatif Başkanları da Belediye Başkanı’nın kooperatif temsilcilerini toplayarak Boğazköy’ün sorunlarını nasıl çözüleceği, sıkıntılarını nasıl aşılacağının konuşulduğu toplantıdan ve Mevlüt Uysal’ın Boğazköy’ün sorunlarının çözümü esasına dayanan olumlu yaklaşımından duydukları memnuniyetlerini belirttiler.  Ulaşımdan, sağlık ve eğitim sorunlarına kadar Boğazköy’ün birçok sorunların konuşulduğu toplantıdan Üst Birlik yöneticileri ve kooperatif Başkanları memnun ayrıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.