BaŞakHaber

Başakşehir Belediyesi Sinema Günleri

Başakşehir Belediyesi Sinema Günleri

Başakşehir Belediyesi Sinema Günleri
96 views
01 Mart 2010 - 21:42

Başakşehir Belediyesi Kültür Etkinlikleri, yetişkinler ve çocuklar için sahneye konulan tiyatro oyunlarının yanı sıra sinema gösterimleriyle devam ediyor.

Sinema filmi gösterimleri, BahçeşehirMuhsin Ertuğrul Tiyatrosu ve Başakşehir Kültür Merkezi’nde yapılıyor.

Başakşehir Belediyesi Sinema Günleri’nin ilk filmi; 2009 yapımı olan ve ülkemizin en can yakıcı gerçeklerinden birini -bölücü teröre karşı mücadelenin hangi koşullarda verildiğini- anlatan Nefes adlı film ile başlıyor.

Tarih: 2 Mart 2010 Salı
Saat: 20.00’de
Yer: Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu

Nefes adlı filmi için sinemaseverler, biletlerini, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden edinebilirler.

Nefes, Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve 2365 metre yükseklikteki Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikâyesidir.

Buz gibi sulardan geçtiler, tepelere tırmanıp, yamaçlardan indiler Güneşte kavruldular, iki gün iki gece Ellerinde tüfekleri Sırtlarında evleri Yüreklerinde sevdikleriyle

Sınır nedir, neresidir bilmezdi çoğu Emir almadıkları, emir de vermedikleri bir hayattan, her şeyi emirle yaptıkları bir hayata geçtiklerinde sınırları da gördüler.

Mevzilerde beklediler Korudukları telsizden analarıyla, babalarıyla, sevgilileriyle görüşebilmek için telefon sırası beklediler Kendilerini neyin beklediğini bilmeden günlerce, aylarca beklediler Karabal Tepe’de

Yönetmen: Levent Semerci

Senaryo:   Hakan Evrensel, M. İlker Altınay, Levent Semerci, Hakan Evrensel (Kitap)

Başroldeki oyuncular: Akan Atakan, Barış Aydın, Barış Bağcı, Cüneyt Deniz

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.