BaŞakHaber

Uysal’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Uysal’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Uysal’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
114 views
06 Mart 2010 - 0:09

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir açıklama yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, kadınların milli ve manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli taşıyıcısı olduğunu belirterek, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde emek ve katkılarının hiçbir zaman inkar edilemeyeceğini söyledi.

Atatürk´ün çağdaşlaşma anlayışında, kadınların şeklen değil, erkeklerle birlikte ve eşit şartlarda sosyal, ekonomik ve siyasi hayattaoynayacakları rollerin, kalkınma ve modernleşmeye yapacakları katkıların önemli bir yer tuttuğunu işaret eden Uysal,  aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek herkesin ortak sorumluluğu olduğunu söyledi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal:” Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu vesileyle bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.