BaŞakHaber

37 kez STK Platformu Toplandı

37 kez STK Platformu Toplandı

37 kez STK Platformu Toplandı
111 views
07 Mart 2010 - 20:40

Başakşehir STK Platformu 37 kez Toplandı

Başakşehir STK Platformu 2. Kültür Haftası Hazırlıklarının Startını Verdi.

STK’lar Başakşehir gündemini resmi kurum ve kuruluşlar gibi kendi yaşadıkları bölgenin yapılanmasında atılımlarını sürdürüyor.

Mart ayı toplantısını BAŞAKDER ev sahipliğinde yapan STK’lar‚ Geçen yıl haziran ayında 9 günlük kültür sanat etkinliklerinin sergilenip sunulduğu “sular vadisi kültür etkinlikleri” 2. sinin  yapılması için kurulan komisyon çalışmalarına başladı.

Başakşehir STK platformu içerisinde üye kuruluşlarının tanıtımlarının olacağı‚ kurumlar arası iletişimin daha hızlı sağlanacağı internet alt yapısının oluşturulması amacıyla www.basaksehirstk.org ismi üzerinden yayın yapacak olan internet sitesinin kurulumu için “www.mavigen.com internet hizmeleri” ile anlaşma sağlandığı duyuruldu.

Başakşehir STK platformu ilçe içi ulaşımın mahalleler arası ücretli halde sürmesinin anlamsız olduğunu‚ Mahmutbey gişelerinin şehir dışına taşınması ve alternatif yolların oluşturulması ile ilgili gerekli görüşmelerin yapılması. Neticenin kamuoyu ve halkla bir basın toplantısı düzenlenerek duyurulmasına karar verildi.

Şehir planlama komisyonunun hazırladığı “Başakşehir kent merkezi projesi ve Başakşehir’in genel durumuna dair inceleme raporu” son şekli ilgili makamla sunulmasına karar verildi. Aynı komisyon tarihi ileriki bir zamanda belirlenecek olan “Nasıl bir şehirde Yaşamsak istiyoruz” konulu   iki gün sürecek olan etkinliğin olacağı seminerinde hazırlık çalışmalarına başladı.

Kutlu doğum haftası çerçevesinde Başakşehir genelinde yapılan kutlamalar tespit edilmesi gerekli yerlerde desteklerin sağlanması Başakşehir bölge dışında olan ilçe içerisinde Altınşehir ve Bahçeşehir’de  Kutlu doğum etkinliği organize edilmesi için komisyon oluşturuldu.

Başakşehir STK üyeleri arasında sportif faaliyetlerin organize edilmesi için yer tespiti ve organizasyon yapılması için komisyon oluşturuldu.

www.BasaksehirRehberi.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.