BaŞakHaber

Milletvekili Lokman Ayva BaŞakŞehirde…

Milletvekili Lokman Ayva BaŞakŞehirde…

Milletvekili Lokman Ayva BaŞakŞehirde…
114 views
10 Mart 2010 - 0:26

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı Engeliler Komisyonunun düzenlediği toplantıya Görme Engelli Milletvekili Lokman Ayva katıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Başakşehir ilçe Başkanlığı Engeliler Komisyonunun düzenlediği toplantıya Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚Ak Parti İstanbul 3. Bölge 22.dönem Milletvekili Lokman Ayva‚Ak Parti Başakşehir İlçe Sosyal İşler Birim Başkanı Musa Özcan‚Ak Parti Engelliler Komisyon Başkanı Kerim Yavuz‚ Engeliler Komisyonu‚ Sosyal İşler Komisyonunun yanı sıra engelli vatandaşlarımızda katıldı.

Başakşehir’li engellilerle bir araya gelen Lokman Ayva ‘’aynı dili paylaşanlar değil ama aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır. Ben şu anda burada sizinle olduğum için çok mutluyum.Çünkü aynı duyguları paylaşıyoruz.’’ diye konuştu.

Türkiye’nin ilk görme engelli milletvekili olan Lokman Ayva toplantıda yaptığı konuşmada ‘’ sosyal ve fiziksel sistemler‚ belirli bir insan tipine göre ayarlanmış. İşte bu bakış açısını değiştirmek için‚ ya sistem içinde olacaksınız ya da açıyı genişleteceksiniz. Bizler de sistem içinde olamayacağımıza göre açıyı genişletmemiz lâzım” dedi.

Türkiye’de engelli vatandaş olmanın zorluklarını anlatan Ak parti Milletvekili Lokman Ayva ‘’Ak Parti iktidara geldiğinden beri her türlü engelli vatandaşımız için çalışmalar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Eğer Ak Parti iktidarından 30 yıl önce bu çalışmalar başlamış olsaydı bugün burada sorunlarımızı tartışmak durumunda olmazdık.’’ dedi.

TBMM’de 6 milletvekili ile bir komisyon oluşturduklarına değinen Lokman Ayva ‘’Aslında kanunlarda var olan engelli haklarımızı etkin olarak hayata geçirmeye çalışacağız.Sizlerden ricam bana sorunlarınızı bildirmeniz ve çevrenizde ki engellilerin sorunlarına duyarlı olup‚komisyonumuza bildirmenizdir.bu sorunları masaya yatırarak çözüm yollarını hep birlikte bulacağız.’’ dedi.

Başakşehir Ak Parti Engeliler Komisyon Başkanı Kerim Yavuz ise konuşmasında ‘’Sıkıntısız hayat olmaz. Sıkıntılarımız var diye mücadeleden vazgeçemeyiz. Asıl özür algılamada. Sorun beden de değil‚beyinde. Engeliler için Ak Parti’den başka alternatif yok. Ak Parti iktidarı ile birlikte engeliler sosyal haklara kavuşmaya başladı.’’ dedi.

(www.BasaksehirRehberi.com)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.