BaŞakHaber

TDH Başakşehir Örgütlenmede Birinci Oldu

TDH Başakşehir Örgütlenmede Birinci Oldu

TDH Başakşehir Örgütlenmede Birinci Oldu
99 views
10 Mart 2010 - 0:38

Türkiye Değişim Hareketi’nin kendi seçmen nüfusunun %3’nü üye yapamayan ilçe’ye kongreye gitme hakkı tanımayacağını belirtmesi üzerine TDH teşkilatları yapılanma süreçlerini hızlandırdı.

İstanbul 39 ilçesi içerisinde yapmış olduğu üye çalışmaları ile ilçe seçmen kitlesinin %3´nü TDH’ya üye yapmayı başaran Başakşehir ilçe teşkilat birinci gelerek ödül almaya hak kazandı.

TDH Başakşehir Kurucu Başkanı Taci Koca 8 ay önce atandığı görevi değerlendirirken Başakşehir ilçesinin çok zor bir ilçe olduğunu dolayısıyla başarı sağlamanın zorluklarını kendisine belirtenlere zoru sevdiğini ve başaracağının altını çizdiğini belirtti. Eğitimci olan Taci Koca daha önceki yaşamında ciddi bir siyasi tecrübesi olmadığını tecrübeyi TDH içinde edindiğini belirtti.

Kurucu Başkan olmanın zorluklarını 8 aylık süreç içerisinde tecrübe edindiğini siyasetin ayak oyunları‚ kısa sürede büyümenin getirdiği: teşkilat üyelerinin makam uğruna laf taşımaları hatta söylenmediği halde isnatlar yapılarak il merkezine çeşitli yollarla ilçe yönetimi suçlamaları‚ fitneler çıkarmaları‚ yönetim kuruluna girmek için yüklü miktarlarda paralar teklif ederek;  özellikle biri çok ilginçti kendisi başka bir partinin yönetiminde  iken ilçe teşkilatının tüm giderlerini yönetime oğlunun alınması karşılığında karşılayacağını belirtti. Aynı gemide olduğumuz halde su içmek için gemiyi alttan delme girişimlerine müsaade etmeyeceğiz. Ama artık hepsinin geride kaldığını kadronun yerine oturduğunu ifade etti.

Artık akıllı siyasetçi olacağız‚  iktidarın hatalarıyla ve eksikleriyle de olsa uğraşmayacağız‚ biz yolumuza bakacağız‚ siyasi düşüncemizi ve siyasetimizi yapacağız. Öncelikle delege sistemini ortadan kaldırarak parti içi demokrasiyi partilerinde sağlayamayanlara karşı örnek olacak‚ demokrasiye katılımın nasıl olduğunu göstereceğiz. Aradaki sorunları‚ aradaki mesafeyi kaldırarak halkımızla yan yana  geleceğiz‚ birleşerek daha ileri gideceğiz dedi.

Başkan Koca Başakşehir’de ilk çıkış noktasının Şahintepe’de Şeref Aydın’la yakaladığını ve Başakşehir İlçe Başkanlığının 39 ilçe içerisinde ilk sıraya yerleşmesinde Şeref Aydın ve Şahintepe Birim Başkanlığında görev alan üyelerin yerinin çok daha ayrı olduğunu ifade etti.

Başkan Koca TDH’nın çok ayrı bir Genel Başkanla çalıştığını Sarıgül’ün  Memleketin sorunlarının çözüm anahtarı olacağını. Ancak Sarıgül çözümü sağlarken bizim yan gelip yatmamamız gerektiğini teşkilat olarak bundan sonra teşkilat içi eğitim ve halka çeşitli projelerimizle TDH’nın Çözüm noktası olacağını göstereceğiz. Bu bağlamda yönetimlerin tanışma kaynaşma ve eğitim hamlesini yine ilk çıkış noktamız olan Şahintepe’den  başlıyoruz dedi.

Şahintepe Birim Başkanı Şeref Aydın Şahintepe’de TDH Biriminin çalışmalarının çok proğramlı bir şekilde devam ettiğini‚ Şahintepe birimi için kiraladıkları binanın bir kültür merkezi gibi faaliyet gösterdiğini‚ Şahintepe’de  CHP‚ Ak Parti hatta MHP kadrolarında siyasi hayatını sürdürmüş arkadaşlarla birlikte Alevi Sünni herkesin TDH’da birleştiğinin altını çizdi. İşte biz burada ayrımız gayrımız yok‚ Türkiye Değişim Hareketinde birlikteyiz. Teşkilat olarak mahalleye yeni bir heyecan yeni hareketlilik kazandırdık morallerimiz yüksek aynı başarıyı diğer mahallelere yansıtacağız dedi.

(www.BasaksehirRehberi.com)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.