BaŞakHaber

Başakşehir Bahar’a hazır

Başakşehir Bahar’a hazır

Başakşehir Bahar’a hazır
86 views
22 Mart 2010 - 1:21

Başakşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeşil alanlarımızda bulunan ağaçların budanmasının ardından Başakşehir’in her yanında ağaçlandırma, çalı ve çiçek dikimleri yapıyor.

Bu çalışmalarda bugüne kadar 20.907 adet ağaç ve 198.787 adet çalı budanarak ağaçların üzerindeki kış yorgunluğu atıldı, çeşitli mahallelerimizde 1.099 adet ağaç ve 16.077 adet çalı dikimi yapıldı.

Park ve Yeşil alanlar başta olmak üzere yolların orta ve yan refüjlerine 181.000 Adet kışlık mevsimlik çiçek dikimi yapılarak süslenen Park ve Yeşil alanlar başta olmak üzere yolların orta ve yan refüjlerine 181.000 Adet kışlık mevsimlik çiçek dikimi yapılarak süslenendi.

Okul, Cami ve Parklarda bulunan 386 adet bankın bakım, onarım ve yenilenmesi yapıldı; yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, açık hava fitness aletleri, süs havuzları, elektrik panoları ve aydınlatma sistemleri bakım ve onarımdan geçirildi.

Yaşanılan sel felaketinin Bahçeşehir Gölet bölgesi başta olmak üzere yeşil alanlarımızda meydana getirdiği hasarlar, hava koşullarının el verdiği her durumda hummalı bir çalışmayla tamamen giderildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.