BaŞakHaber

Sular Vadisi Kültür Etkinlikleri

Sular Vadisi Kültür Etkinlikleri

Sular Vadisi Kültür Etkinlikleri
85 views
02 Haziran 2010 - 12:26

9 Gün boyunca yoğun programların organize edildiği bu yıl 2. düzenlenen Sular Vadisi Kültür Etkinlikleri İstanbul Mehteranının muhteşem gösterileri ve  Mehmet Can’ın sunumuyla başladı.

40 STK ve 3 Basın Kuruluşunun yer aldığı Başakşehir STK Platformu organize ettiği programa Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can‚ Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal‚ Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi‚ Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet  Selim Köroğlu‚ CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat‚ Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Güşen‚  Muhtarlar‚ Başakşehir STK Platformu Başkan ve Yöneticileri‚ Siyasi Partilerin yönetim kurulu üyeleri ve halkımızın geniş katılımıyla 9 günlük etkinlik başladı.

Başakşehir STK Platformu adına konuşan Ali İhsan Gündoğdu; STK’ların Avrupa’da tepki amacıyla ortaya çıktığını toplumumuzda ise STK’ların hayır yapmak için ortaya çıktığını vurguladı.

Gündoğdu; Başakşehir STK Platformunun‚ yeni kurulan Başakşehir ilçesinin; İnsanı‚ manevi ve kültürel değerlere uygun olarak yapılanması‚ kalkındırılması ve geliştirilmesi ortak hedefi doğrultusunda‚ siyaset ve resmiyet üstü olma prensibine göre hareket etme kararlılığıyla Başakşehir’de faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek kurduğu  sivil bir inisiyatiftir‚ dedi.

Başakşehir STK Platformu; Küreselleşen ve globalleşen‚ maddeciliğin ön plana çıktığı‚ manevi değerlerin geri plana itildiği günümüz dünyasında‚ toplum içindeki yaşama şartlarının  “insanın en şerefli varlık” olacağı  şekilde hazırlanması en önemli görevdir.

Bunun için halkın‚ sivil toplum teşkilatları  eliyle yönetime ve kalkınmaya katılması önem arz etmektedir. Sivil Toplum kuruluşları;  günün şartları içerisinde‚  toplumda eksik olarak görülen hususlarda bu eksiğin giderilmesi veya geliştirilmesi önem arzeden alanlarda faaliyet yapma maksadıyla ortaya çıkarlar.  Başakşehir’de halihazırda kurulu bulunan ve bu  maksatlarda faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları‚ belirli aralıklarla bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunmakta ve gerektiğinde ortak hareket ederek faaliyetler  tertip etmektedirler‚ dedi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Yaptığı konuşmada iki insanın bir araya gelmekte zorluk çektiği bir ortamda 40 STK’nın bir araya gelerek ortak faaliyette bulunmasının başta Başakşehir’in diğer mahallelerine ve Türkiye’ye model olması temennisiyle STK Platformuna başarılar diledi.

Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can Başakşehir İlçesinin Büyük bir aile olduğunu vurguladı. Bu büyük ailede insanların sanat ve kültür kimliklerinin ön plana çıkmasın kimlik ve şahsiyet açısından önemine değindi. Can;  Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyet namesinde yazan “En Büyük Sanat Yaşanılabilir Şehirler Kurmaktır” ifadesi kapsamında STK Platformunun yaptığı bu etkinliği önemsiyor başarılar diliyorum‚ dedi.

9 Günlük Program İçin Tıklayınız

Kaynak: Başakşehirrehberi.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.