BaŞakHaber

Başakşehirde Çocuklar doyasıya eğlendi

Başakşehirde Çocuklar doyasıya eğlendi

Başakşehirde Çocuklar doyasıya eğlendi
93 views
09 Haziran 2010 - 6:17

Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde Başakşehir Belediyesi, Şamlar Kayabaşı Mesire Alanı’nda düzenlediği piknikte Başakşehir’de ki bütün okullardan gelen toplam 1400 öğrenciyi ağırladı.

Çevreye duyarlılığın daha da artmasını sağlamak, çevre sorunlarını dikkati çekmek, geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmek ve en önemlisi de çevreye sahip çıkan, çevre sorumluluğunda olan öğrencilerin gönülleriyle eğlenmelerini sağlamak amacıyla yapılan etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendiler.

Geniş bir yelpazede etkinliklerin düzenlediği günde TIR Tiyatrosun da düzenlenen aktivitelerle coşan çocuklar, kukla tiyatrosunda ibiş ve keloğlan karakterleriyle güldüler eğlendiler, Ebru sanatının öğretildiği standı dolduran öğrenciler, alana kurulan stantta ikram edilen döneri keyifle yediler.

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yıl boyunca okullarda verdiği eğitim ve düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanyası, resim yarışması gibi kampanya ve yarışmaların sonuçları açıklandı ve kazanan okullara çeşitli ödüller verildi.

Etkinliğe katılan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal çocukların büyük ilgisiyle karşılandı. Çocukların kendisine koşarak gelmeleriyle oldukça sevinen Uysal bütün okulların masalarını gezdi, çocuklarla ilgilendi bol bol resimler çekildi. Belediye Başkan yardımcıları, müdürlerin de katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Temizlik İşleri Müdürü Hacı dursun Ağaç etkinliğe yapılan katılımdan, öğrencilerin çevre ve çevre sorunlarına gösterdikleri ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve katılan bütün okullara ve çocuklara teşekkür etti.

Etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel: “ İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bize yeni devrettiği Şamlar mesire alanında ilk etkinliğimizi düzenledik. Bu alanda daha birçok etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz. İlk olarak Çevre Günü ile başlamamız son derece anlamlıdır” diye konuştu.

Yıl boyu yapılan kampanyanın sonucu açıklandı. Bütün yarışmacılara günün anısına plaketle birlikte çeşitle ödüller verildi.

Çevre Etkinlikleri Pil Toplama Kampanyasında Özel Başakşehir Ensar İlköğretim Okulu birinci olarak TAP Yazıcı, Özel Bilfen ve Teknoloji Lisesi de EPSON SX415 YAZICI ile ödüllendirildiler. Yarışmada Özel Bilfen ve Teknoloji Lisesi ikinci, Süleyman Demirel İ . Ö . Okulu üçüncü oldu. 

Pilot Bölge Ambalaj Atıkları Toplamada ise Şamlar İ.Ö. Okulu birinci oldu ve ACER NETBOOK ile, ikinci Hikmet Uluğbay İ.Ö. Okulu EPSON SX415 YAZICI ile, üçüncü Tepe İ.Ö. Okulu EPSON SX415 YAZICI ile ödüllendirildiler.

Resim Yarışmasında İMKB Alparslan İ.Ö.Okulundan Haşim Aktay birinci oldu ve Benq Fotoğraf Makinesi ile Başakşehir Lisesi’nden Beyza Dilmen ikinci oldu ve Pıranha Mp4 Çalar ile ve İBB Fatih Sultan Mehmet İ.Ö.Okulu’ndan Büşra Özdevir Minton Mp3 Çalar ile ödüllendirildiler. Yarışmada dereceye giren öğrencilere madalya da verildi. 

Fenertepe İ.Ö.Okulu’ndan Veysel Berçin, Cahit Zarifoğlu İ.Ö.Okulu’ndan Deniz Atilla, Süleyman Demirel İ.Ö.Okulu’ndan Beyza Şahin de dereceye girerek Resim Takımı kazandılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.