BaŞakHaber

Şehidimizi Beyazıt Camiinde On Binler Uğurladı

Şehidimizi Beyazıt Camiinde On Binler Uğurladı

Şehidimizi Beyazıt Camiinde On Binler Uğurladı
93 views
09 Haziran 2010 - 7:01

İsrail´in yardım filosuna açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Cevdet Kılıçlar‚ binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Evli ve iki çocuk babası Kılıçlar için Beyazıt Camii´nde cenaze töreni düzenlendi. Törene‚ Kılıçlar´ın eşi Derya Kılıçlar‚ çocukları‚ Devlet Bakanı Egemen Bağış‚ İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu‚ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş‚ AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu‚ Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal‚ Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚ Başakşehir STK Platformu Üye Kuruluş Başkanları ve binlerce insan meydanda yer aldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım‚ “Onların yüzünde tüm şehitlerin yüzünde olduğu gibi tebessüm vardı. Şehadet parmakları havadaydı açıklamasında bulundu.

Törene katılan Eski İngiliz parlamenter David Carelli ise‚ Bu büyük organizasyonu yapan İHH’ yöneticilerine teşekkür etti. Bu olay tarihe bir katliam olarak yazılacaktır. İsrail´in sonu yaklaşmıştır” diye konuştu. İsrail korksun bu meydan bizlere gösteriyor ki bir sonraki seferi milyonlarca insanla yapacağız. Tekrar geleceğiz.

İslami Camianın Tanınmış Araştırmacı Yazarları ve aynı zamanda geminin yolcuları olan Ramazan Kayan ve Rıdvan Kaya yaptıkları konuşmalarda; Şehitlerin‚ Şeyh Ahmet Yasin’in “Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum” serzenişine kulak veren duyarlı Türkiye’li Müslümanlarından Ahmet Yasin’e selam götürdüklerini ifade ettiler. İsrail’in hayatının en büyük hatasını yaptığını Türklerle arasındaki ilişkilere kan bulaştığını bundan sonra Gazze‚ Filistin özgürleşinceye dek Türkiyeli Müslümanların İsrail’in ensesinde olacağının altını çizdiler.

Cenaze namazının ardından dualar edildi. Cenaze‚ tekbirler eşliğinde omuzlar üzerine alınarak kortej eşliğinde Edirnekapı Mezarlığı´na götürüldü.

Kaynak: BasaksehirRehberi.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.