BaŞakHaber

Geri Dönüşüm muhteşem oldu

Geri Dönüşüm muhteşem oldu

Geri Dönüşüm muhteşem oldu
91 views
17 Kasım 2010 - 18:30

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Başakşehir İlköğretim Okullarında düzenlenen, öğrencilerde çevre ve çevreye duyarlılık bilincinin oluşturulması / geliştirilmesi amaçlanan Geri Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan eğitim çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık üç ay süren eğitimlerle gelecek nesilleri sadece tüketen bir toplum olmaktan çıkartmak gerektiğini öğreten bu proje sonuç verdi.

Bu kampanya süresince öğrencilerin, Başakşehir İlçesi’nde seçilen 11 okulda topladığı 4490 kilogram atık kağıt, kullanılır malzeme olarak geri dönüştürüldü. Atık kağıdın yanı sıra toplanan atık piller de geri dönüşümü yapılmak üzere atık dönüştürme istasyonlarına götürüldü.

Böylece doğaya zarar vermeden, ağaçlar kesilmeden yani  kağıttan kağıt üretilmiş oldu.

Okulların toplamış oldukları tonajlara göre 30 Mart- 26 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılan ve 3 ay süren zamanda en çok tonajı Şamlar İlköğretim Okulu yaptı.

Sırasıyla Hikmet Ulubay İ.Ö.O, Tepe İ.Ö.O, Altınşehir Lisesi, Kayabaşı Çamlık İ.Ö.O, Kayabaşı İ.Ö.O, Başakşehir Ticaret Meslek Lisesi, İbrahim Koçarslanlı İ.Ö.O, Fenertepe İ.Ö.O, Zihni Küçük İ.Ö.O ve M. Şevket Zırh İ.Ö.Okulları  takip etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.