BaŞakHaber

Kurban Kesim Alanı Tam Not

Kurban Kesim Alanı Tam Not

Kurban Kesim Alanı Tam Not
96 views
17 Kasım 2010 - 21:11

Kurban Bayramı’nın anlamına uygun, modern tesisleriyle vatandaşlarına hızlı, temiz ve güvenli bir hizmet sunan Başakşehir Belediyesi’nin kurban satış ve kesim alanları vatandaşlarından yine tam not aldı.
 
Bahçeşehir Gölet Bölgesi  ve Başakşehir 1 Etap olmak üzere 2 alanda yer alan kesim ve satış yerlerinde yüzlerce vatandaş, hiçbir kargaşa yaşamadan, sıra saati gelinceye veya sıra numarası anons edilinceye kadar kendileri için ayrılmış yerlerde çaylarını yudumladı, ikram edilenleri tattı. Kurbanlıklarını hiçbir aksaklık, sıkıntı yaşamadan kestiren vatandaşlar huzur içinde kurban kesim yerlerinden ayrıldılar.

Başakşehir Kurban alanlarını yerinde ziyaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal;” Her yıl bir önceki yıldan ders alarak, vatandaşlardan gelen değerlendirmeler ışığında eksikliklerimizi tamamlayacağız. Bundan bir ileriki aşama olarak vatandaş kurbanın başında durmak isterse yine gelebilecek, dilerse de sadece verecekleri bir vekaletle etleri evlerine kadar getirilebilecek. Asıl ideal olan hizmetin bu olduğunu düşünüyorum” diyerek kurban alanındaki her aşmayı tek tek kontrol etti, vatandaşlarla ve satıcılarla bayramlaştı.Vatandaşların sorularını da yanıtlayan Mevlüt Uysal aldığı olumlu tepkilerle vatandaşlarına huzurlu bir bayram yaşatabilmenin mutluluğunu yaşadı.

Başakşehir 1. Etap’ta kurbanlıklar, alana kurulu 9 mobil kurban kesim konteynırlarında her birinin girişlerine yapılan turnikelere okulan kurbanlıklar, kurban sahibinin vekalet vermesi ve hocanın tekbir getirmesiyle mobil kurban kesim konteynırında çok kısa bir zaman içinde kesiliyor, yüzülüyor ve hiçbir çevre ve görüntü kirliliğine meydan vermeden sakatatlarından arındırılıp parçalara ayrıldıktan sonra, Başakşehir Belediyesi’nin özel olarak hazırlattığı poşetlere konularak konteynırın sonunda bekleyen vatandaşa teslim ediliyor.
Bahçeşehir’de de kurban kesimi, Bayrama Namazı’nı takiben, verilen sıra numaralarına göre yapılan anonslarla başlayarak, otomatik galoş makinesiyle ayaklarına galoş giyen vatandaşlar sıra numarası gelinceye kadar bekleme salonlarında birbirleriyle bayramlaştılar, ikram edilen çayları yudumladılar, etli pilavlarını yediler.

Bahçeşehir’de ve Başakşehir 1. Etap’ta kurulan kurban satış ve kesim yerlerinde çevre ve görüntü kirliliğinden eser yoktu.

https://www.basakhaber.com/foto-1-10-Kurban-Alani-2010.html

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.