BaŞakHaber

Acemi Kasaplar

Acemi Kasaplar

Acemi Kasaplar
129 views
18 Kasım 2010 - 0:36

İstanbul´da bayramın ilk günü kurban kesimi sırasında yaralanan 820 kişi hastanelere başvurdu. AA muhabirlerinin derlediği bilgilere göre, kentte kurban kesimi sırasında çok sayıda kişi bıçak, satır gibi kesici aletlerle, bazıları da kurbanlıkların darbeleriyle yaralandı. Bayramın ilk gününde, akşam saatlerine kadar Esenyurt Devlet Hastanesi´nde 90, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde 50, Bayrampaşa, Sarıyer İsmail Akgün Devlet hastaneleri ve Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde 30´ar, Çatalça Devlet Hastanesi 35, İÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Sultançiftliği Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde 25´er, Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet hastanelerine 20 kişi, Başakşehir Devlet Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde 15, Kağıthane Devlet Hastanesi, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi ve Büyükçekmece Devlet Hastanesi´nde 10´ar, Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi´nde 5, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde 3 kişiye müdahale edildi. Avrupa yakasındaki çeşitli özel hastanelerde de kurban kesimi sırasındaki yaralanmalardan dolayı 95 kişinin ayakta tedavisi yapıldı.

– ANADOLU YAKASI –

Kentin Anadolu yakasında da Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne 52, Pendik Devlet Hastanesi´ne 40, Tacirler Eğitim Vakfı Sultanbeyli Devlet Hastanesi´ne 30, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne 28, Tuzla Devlet Hastanesi´ne 26, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanelerine 20´şer, Şile Devlet Hastanesi´ne 12, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi´ne 5, Üsküdar Devlet Hastanesi´ne de 4 kişi başvurdu.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince, kentin Avrupa yakasında 37, Anadolu yakasında ise 13 büyükbaş hayvan kaçması olayına müdahale edildiği öğrenildi. Kaçan kurbanlıkların uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirildikten sonra yakalandığı ve sahiplerine teslim edildiği belirtildi.

Kaçan hayvanlar, zaman zaman kesim yerlerindeki vatandaşlar açısından tehlikeli durumlar yarattı.

(HTC-ENC-FND-DÜR-İC) – İSTANBUL (Anadolu Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.