BaŞakHaber

Çocuklarımıza Sağlık Taraması

Çocuklarımıza Sağlık Taraması

Çocuklarımıza Sağlık Taraması
125 views
04 Aralık 2010 - 20:20

Çocuklarımızın sağlık sorunlarını önceden tespit etmek, teşhis ve tedaviyi kolaylaştırmak için düzenlenen ücretsiz Genel Sağlık Taraması hedefini yükselterek daha fazla öğrenciye ulaşmaya çalışıyor.Geçtiğimiz sene 20 bin olan öğrenci sayısı bu sene 40 bin olarak belirlendi.

Başakşehir Belediyesi Küçükler için Büyük adımlar atarak “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” düsturuyla, öğrencilerin eğitim hayatlarını kötü etkileyebilecek sağlık unsurlarını minimum seviyeye indirmek için bütün öğrencilerin taramalarını büyük bir hassasiyetle uyguluyor.

Başakşehir İ.B.B Akşemsettin İlk Öğretim Okulu ve Ahmet Kabaklı İlk Öğretim Okulu’nda süren çalışmalar da öğrenciler ağız, diş sağlığından göz muayenelerine, kulak burun boğaz, kalp ve göğüs muayenelerinden, inmemiş testis muayenesine kadar ayrıntılı, titiz bir tarama sonucunda varsa rahatsızlıkları tespit ediliyor ve geniş imkânlara sahip hastanelere sevk edilerek tedavileri yaptırılıyor.

Diş Hekimlerinin ağız sağlığı ve diş bakımıyla ilgili öğrencilere verdiği eğitimden sonra da diş macunu ve fırçası hediye ediliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.