BaŞakHaber

Engelsiz Bir Yaşam İçin Elele

Engelsiz Bir Yaşam İçin Elele

Engelsiz Bir Yaşam İçin Elele
128 views
04 Aralık 2010 - 20:30

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı Sosyal İşler Birimi, Özürlüler Komisyonun örnek çalışması sayesinde Başakşehir’de bulunan tüm Engellilere, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde özel bir gün yaşatıldı.

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚ Başkan Yardımcıları İlyas Bilen,‚ Ahmet Akın, ‚Musa Özcan, Kadın Kolları Başkanı Özlem Erol‚ Gençlik Kolları Başkanı Hasan Küçükoğlu‚ Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Şahin‚ Haluk Dikbaş  Başakşehir Belediyesi Ak Parti Meclis Üyeleri ve birçok sayıda engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚ Başakşehir İlçe Başkanlığı kurulduğu tarihten itibaren engellilerle ilgili çalışmalarını gösterdiği büyük gayretler sayesinde her geçen gün daha güzel organize olmuş olarak icra ettiğini belirtti. Ak Partinin sekiz yıllık iktidarı döneminde‚ engellilerle ilgili çok önemli icraatlar yaptı. Yanında engelli bir ferde bakan tüm ailelere bakım ücreti ödenmektedir. Bu hizmetten Türkiye’de 266 bin engelli ailesi faydalanmaktadır. Engellilerin kendilerine de maaş bağlandı. Bundan da 500 bin civarında vatandaşımız faydalanmaktadır. Engellilere eğitim veren 1686 okulda eğitim gören 216 bin engelli öğrenciden dolayı bu kurumlara devlet eğitim ücreti ödemektedir. Bir milyona yakın engelli vatandaşımız ve aileleri ile birlikte 5 milyona yakın vatandaşımız bu imkanlardan faydalanmaktadır.

Referandumda da Engellilere pozitif ayrımcılık sağlayan yasayı da sizlerinde oylarıyla %58’le geçirdik. Bundan sonra hükümetimiz  engellilerimizin haklarını savunan anayasal değişiklikleri yapacaktır. Şu anda sahip olduğunuz imkanlar inşallah bundan sonraki günlerde yine Ak Parti Hükümeti tarafından daha da güzel hale getirilecektir‚ dedi.

Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin‚ Ak Parti Başakşehir İlçe Teşkilatı kurulduğu günden itibaren Başakşehir’de sivil örgütler ve siyasi partiler den daha ileri bir derecede durarak düzenli bir şekilde engellilerle ilgilenip çeşitli etkinlikler düzenleyerek engellilerin sorunlarıyla ilgilenmiştir. Diğer partiler bu konuda herhangi bir etkinlik ya da çalışma yapmamıştır. Anadolu tabiriyle “tarlada izi olanın harmanda yüzü olur” engellilerle ilgilenirseniz öyle bir gün organizasyon yapabilirsiniz. Ama engellilerle ilgilenmek gibi bir derdiniz yoksa bu programlar gibi programlar tertip edemezsiniz. İlçe teşkilatında bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim‚ dedi.

Program engellilerin konseri ve gösterileriyle devam etti. Ak parti Başakşehir ilçe başkanlığı tarafından temin edilen akülü tekerlekli sandalyeler engellilere dağıtıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.