BaŞakHaber

Şahintepe’de Aile sağlığı

Başakşehir Belediyesi, hekimlerin kullanabileceği büroları hizmete sokmaya başladı.

Şahintepe’de Aile sağlığı
135 views
15 Aralık 2010 - 0:39

Başakşehir Belediyesi, hekimlerin kullanabileceği büroları hizmete sokmaya başladı.

Şahintepe Mahallesi’nde yaşayan kişilerin sağlığını korumayı amaçlayan, sağlıkla  ilgili risk ve sorunları önceden belirlemek üzere planlanan Aile Hekimliği Merkezi Şahintepe Aşık Veysel Caddesi Nadir Sokak no 27’de hizmete açıldı. Yapılan açılışa Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can‚ Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal‚ Başkan Danışmanı Ömer Döngeloğlu, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet SelimKöroğlu‚ Sağlık Grubu Başkanı Serkan Şentürk, Şahintepe Muhtarı Erol Çapan, Şahintepe STK Başkanları, yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; “ Artık Türkiye yeni bir uygulamaya geçiyor. Sağlık Ocağı olarak planladığımız bu yer şimdi Aile Sağlığı Merkezi adını alıyor. Bu merkezler Şahintepe Mahallesi’nde yaşayanların ilk muayenelerini yapacak, hastaneye sevki gereken hastaların işlemleri buradan gerçekleşecek. Biz sizlere hizmet edecek doktorlarımızın zorluk çektiği konularda yanındayız ki onlar sizlere iyi hizmetler verebilsin. Buranın açılması için çok emeği bulunan muhtarımıza, sağlık grubu başkanımıza, doktorlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can: Çok şükür bugünleri de gördük. Okuldan sağlık ocağına, kültür merkezlerine kadar, altyapı sorunlarını çözmeye gayret eden bir belediye başkanı var kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum diyerek memnuniyetini paylaştı.

Ömer Döngeloğlu’nun Şahintepelilerle ettiği duayla açılan Aile Sağlığı Merkezi’ni gezen vatandaşlar Şahintepe’de yürürlüğe giren bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, Şahintepe ve Güvercintepe Mahallelerinde de açılacak 3 yeni Aile Sağlığı Merkezi olduğunun müjdesini aldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.