BaŞakHaber

Olimpa AVM açıldı

Olimpa AVM açıldı

Olimpa AVM açıldı
115 views
30 Aralık 2010 - 0:08

İstanbul Başakşehir´de 45 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Olimpa Alışveriş Merkezi (AVM) kapılarını ziyaretçilerine açtı. Altı katlı olup bünyesinde 68 adet mağaza bulunduran AVM, tedarikçileriyle birlikte bin 500 kişiye istihdam sağlıyor.

10 bin metrekare arsa üzerine kurulu 40 bin metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezi bölgenin A´dan Z´ye ihtiyaçlarını karşılama iddiasında.

Başakşehirlilere bölge dışına çıkmadan alışveriş ihtiyaçlarını karşılama olanağı tanıyan AVM, bölgesel olup İstanbul´un temel sorunu olan trafiğe girmeden alışveriş alternatifleri sunuyor.

Alışveriş merkezini hayata geçiren Fuzul Grup´un Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, “Altı katlı olan mekânda 68 adet mağaza bulunuyor. Tedarikçileriyle birlikte bin 500 kişiye istihdam yaratıyor. Alışveriş merkezinde iki kat kapalı otoparkın da bulunuyor. 14 bin metrekare açık otopark ise 6 bin metrekare büyüklüğe sahip.” açıklamasını yaptı.

Olimpa AVM Genel Müdürü Muzaffer Canatan ise Başakşehir sakinlerinin alışveriş merkezi sayesinde kendilerine enerji ve zaman kaybettiren trafik sorunundan kurtulacaklarını vurguladı. Alışveriş merkezinin 400 araç kapasiteli kapalı ve 250 araç kapasiteli açık otoparkları ile park sorununu da ortadan kaldıracağına işaret eden Canatan, “İç mekanıyla değil, dış mimarisiyle de göz dolduran Olimpa Başakşehir´e ayrı bir renk katacak. Dışarıdan bakıldığında modern bir spor kompleksini andıran Olimpa; görsel estetiği, kullanılan teknolojisi ve modern mimari tasarımı ile alışılagelmiş AVM konseptine farklı bir boyut kazandırıyor.” dedi.

Bölgenin alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılamayı amaçladıklarının altını çizen Canatan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Olimpa AVM, Türkiye´nin ilk “Bölgesel Alışveriş Merkezi” olma özelliğini taşıyor. Bu özelliğiyle Olimpa´yı bölge halkının ayağına kadar getirip konuklarına huzurlu, güvenli, eğlenceli bir alışveriş ve yaşam merkezi sunuyor. AVM, konukları hem yüzlerce seçenek arasından kendilerine uygun olanı bulabilecekleri hem de alışverişlerini eğlenerek ve güvenle yapabilecekleri konforlu bir ortam hazırlıyor. Aynı zamanda, yetişkinler kadar küçük misafirlerinin de ihtiyaçlarını ön planda bulunduran Olimpa AVM, onların gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmış bir eğlence merkezini de hizmete sunuyor.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.