BaŞakHaber

Trafik ve Boykot

Trafik ve Boykot
Yunus MOLLAOĞLU( info@basakhaber.com )
127 views
15 Ocak 2011 - 20:43

Son zamanlarda trafikte çok dörtlülerini yakan insanlara denk geliyoruz.

Trafikte denk gelipte merak edenlere söyleyelim. Akaryakıt fiyatlarına karşı yapılan en alem eylem bu…

Bugüne kadar gerçekleştirilmiş en sıradışı eylemi başlatan da Akşamın köşe yazarı radyocu Nihat Sırdar. Hemen belirtelim, biz eylem dedik ama o KUTLAMA takmış bunun adını.

Kutlanan ne diye merak edenlere söyleyelim: Dünyanın en pahalı akaryakıtı ve elbette en yüksek akaryakıt vergisi…

DÖRTLÜLER YAKILIYOR

Eylem sabah ve akşam iki kez tekrarlanıyor. Sabahları saat 08.00de araçların flaşörleri yanıp sönmeye başlıyor. O sırada çalan DAMAT halayı şarkısı ile hem eylem yapılıyor hem eğleniliyor.

Sabah kaçıranlar için akşama tekrarı var eylemin. Nihat Sırdar Alem FMdeki programında yanına sivrisineği de alarak saat 19:00da trafiktekilere kutlama eşliğinde eylem yaptırıyor. Sokaklara dökülmeden gerçekleşen bu sıradışı eyleme katılım ise inanılmaz bir hızla artıyor.

Peki son zamanlarda trafikte dörtlüleri yakarak benzin zamlarını boykot etmek gibi masum boykot olayına birde başka açıdan baksak;

Yolda sol şeritte gidiyorsunuz, orta şeritteki bir masum boykotçu dörtlüleri yakmış boykotunu yapıyor, sol şeritte boşluk bulmuş, evine çocuklarının yanına daha erken gidebilmek için, sol sinyalini veriyor fakat dörtlülerini yaktığını unutuyor ve verdiği sinyal arkadaki araçlara doğru mesajı iletmiyor. Sol şeride geçmek için direksiyonu sola kırıyor ve gümmm

Akşamlayın yoğun trafiktesiniz, önünüzdeki araç dörtlüleri yakmış, benzin zammını boykot ediyor. Bildiğiniz gibi şehirde trafikte araçlar neredeyse tampon tampona gidiyor. Öndeki aracın hızla yanıp sönen dörtlüleri, stop lambaları, tüm günün yorgunluğu üzerinde olan insanı akşam eve gidenken daha fazla gözlerini yoruyor ve dikkatini dağıtıyor.

Zaten trafikte dur-kalk yapan şoför, öndeki aracın dörtlüleri dikkatini dağıtarak duramayıp öndeki araca arkadan bindiriyor.

Ne oldu öndeki masum boykot yaptı, arkadan gelenin dikkati dağılıp kaza yaptı.

Bunu için lütfen yüksek benzin zammını boykot edelim ama TRAFİKTE değil.

Trafikte risk oluşturmayalım.

Lütfen trafik kurallarına uyalım ve araç kullanırken dikkatli olalım.

BaŞakHaber.com
Yunus MOLLAOĞLU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.