BaŞakHaber

Sorularla Başakşehir’de spor

Sorularla Başakşehir’de spor
Ahmet GÜLÜMSEYEN( gulumseyen@hotmail.com )
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
111 views
21 Ocak 2011 - 14:09

Spor’un içerisinde yer alan bir kişi olarak, bu satırlarda bilgi paylaşımına gittiğimiz değerli okuyucularımızla, inşallah sporu yazacağız/konuşacağız

Ardı ardına beklediğimiz sorularınız/sorunlarınız için paylaşımcı yoluna gideceğiz.

Sporla ilgili, tıpkı haberciliğin olmazsa olmaz kuralı olan 5N1K (Ne, Nerede, Nasıl, Ne Zaman, Niçin ve Kim) kuralına uyarlayarak, sizlerle bilgilerimiz/bilgilerinizle ortak düşünceye ulaşacağız.

****

Yazacaklarımızı lütfen bir yerlere not alın (!)

Yeri ve zamanı geldiği zaman yine bu sütunlardan sorgulayalım/cevaplayalım diye (!)

*****

Bakın neler var/olacak aklımızda, araştırmamızda ve bu köşemizde;

Başakşehir İlçesinin Nüfusu kaç? (Metro Kent devreye girmesi hesaba katılırken, gelişen  ve değişen Başakşehir gibi metropol yerleşkelerin kesin rakamlarına ulaşmak çok kolay olmasa gerek .) Nufusun sporla, sporunda sağlıkla bağlantısı (!)

İlçemizde Kaç spor Kulübü var (?) Kaç Spor Merkezi var (?) Kaç Spor Tesisi  var (?)

Nüfusa pareler olarak, sağlık için yapılacak olan hareket (yürüyüş)  ve egzersiz için nasıl bir rekreasyon alanları var (?)

Kendiniz veya çocuğunuz için yapmak istediğinizi nerede yapacağınız kadar,  bu sportif aktiviteler kim (hangi eğitmenler)  tarafından gerçekleşecek (?)

*****

Kendimizin bizzat katılımcı olduğu aktiviteler kadar, seyir zevkini yaşamak ve başarılı sporcuları alkışlamak için ne tür Spor Faaliyetleri olmaktadır (?)

Örneğin; Başakşehir Spor Kulübünün Deplasmanlı Basketbol Ligi’nde mücadele ettiği ve maçlarını İkitelli Spor Kompleksinde oynadığının bilgisine sahip miyiz (?)

Yine aynı spor kulübü bünyesinde yer alan Karatecilerin ulusal ve uluslararası başarılara isimlerini yazdırdıklarını, Judo branşında da şampiyon yetiştirebilmek için çalışmaların başlatıldığından haberdar mıyız (?)

Ve diğerleri.

*****

Kafamızda oluşan düşünceleri yazıya dökerken, bizlerin ne düşündüğü kadar, Değerli Editör kardeşimiz Yunus Bey’in verdiği bu imkânlarla, sizlere yapacağımız sunumlarrın ardı sıra gelecek olan Dualarla bir anlam ifade edeceğini bilmenizi isterim

Bu düşünceler ışığında nice birlikteliklere, nice güzel/anlamlı çalışmalara inşallah.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.