BaŞakHaber

Derneklerden Mevlüt Uysal’a Plaket

Derneklerden Mevlüt Uysal’a Plaket

Derneklerden Mevlüt Uysal’a Plaket
124 views
27 Ocak 2011 - 2:00

İmam Hüseyin şahadetinin 40. günü sebebiyle, CAFERİDER, CEM Vakfı ve TİYEMDER (Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Enstitüleri Mezunları Derneği), Erbain Matemi programı düzenlediler.

23 Ocak’ta Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Kum Şehri Cuma İmamı Ayetullah Seyyid Huseyn Buşehr, Cem Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Yüce Dede, TİYEMDER Genel Başkanı Selahattin Yazıcı, CAFERİDER Başkanı Av. Sinan Kılıç, CAFERİDER Alimler Yüksek İstişare Kurulu Başkanı H. Abdullah Turan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İran ve Irak konsolosları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CAFERİDER Başkanı Av. Sinan Kılıç’ın, programın Alevisi, Sünnisi ve Caferisiyle birlikte organize edilen bir ilk olduğunun ve ülkemizin ve coğrafyamızın hasret duyduğu bir fotoğrafı olduğunun altını çizdiği konuşmasıyla başladı.

Hz. Hüseyin´in 40. günü olan ve bu nedenle Erbain Matemi olarak anılan etkinlikte Hz. Hüseyin’in adının, yâdının ve hedeflerinin canlı tutulmasının öneminden bahsedildi, Aşure Matem Merasimi´ni dünyaya en iyi şekilde aktaran yerli ve yabancı basın mensupları ile fotoğraf sanatçılarına ödüller ve Muharrem Ayı’na yönelik programlar düzenleyen ve gerçekleştirilen etkinliklere destek veren Belediye Başkanlarına plaketler verildi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a da Muharrem Ayı’nda etkinlikler düzenlemesi ve yapılan etkinliklere destek vermesi nedeniyle plaket verildi. Tören, çeşitli konuşmalar ve okunan dualarla sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.