BaŞakHaber

Okullarda Yeni Oyun Parkları Hazır

Okullarda Yeni Oyun Parkları Hazır

Okullarda Yeni Oyun Parkları Hazır
106 views
18 Şubat 2011 - 22:17

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan park yenileme çalışmalarına devam ediyor, bir yandan da Başakşehir’de yarıyıl tatiline giren öğrencilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Başakşehir bölgesinde bulunan 5 İlköğretim Okulu´nun Ana sınıfı bahçelerine yeni çocuk oyun grupları yerleştirilerek, bu okullarda eğitim alan minik öğrencilerin gelişimlerini daha eğlenceli ve daha huzurlu ortamlarda sürdürmelerine katkıda bulundu.

Öğrencilere daha iyi eğitim almaları, boş vakitlerini temiz ve düzenli oyun alanlarında geçirebilmeleri için başlatılan çalışmayla okullarda bulunan oyun grupları ve spor ekipmanlarının tespitleri yapıldı, bu tespitler neticesinde mevcut ekipmanların bakım onarımları, yeni spor ve oyun gruplarının ise montajları yapılarak bahar yarıyılına hazır hale getirildi.

Öğrencilerin sosyal aktivite alanlarındaki faaliyetlerinin eğitimde başarıyı getireceği inancı ve “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” prensibi ile geleceğin teminatı olan çocuklara sunulan bu hizmetle birlikte İlköğretim Okulları ve Liselerde de futbol, basketbol, voleybol sahalarındaki bakım, onarım ve ilave imalat çalışmaları tamamlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.