BaŞakHaber

Çiftçiler kendi sesini duyuracak

Başakşehirde 26 Şubat 2011 Cumartesi günü Muhsin Ertuğrul Tiyatro salonunda gerçekleşen toplantıda, çiftçilerin ve besicilerin sorunları konuşuldu.

Çiftçiler kendi sesini duyuracak
87 views
06 Mart 2011 - 21:12

Başakşehir’de 26 Şubat 2011 Cumartesi günü Muhsin Ertuğrul Tiyatro salonunda gerçekleşen toplantıda, çiftçilerin ve besicilerin sorunları konuşuldu.

Başakşehir Ziraat Odası Başkanlığının düzenlediği  genel kurulda  Başakşehir’de bulunan sanayi sitelerinde olduğu  gibi Tarım Sanayi Sitesi kurmak istedikleri ve bunun ivedi bir şekilde uygulanması gerektiğini anlatan Başakşehir Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir; “Sektörle ilgili herkes konuşuyor, ancak ilk kez İstanbul çiftçileri kendi sesini duyuracak “dedi.

Sanayi tarımı için destek beklediklerini anlatan Demir, çiftçinin teminat olarak hayvanını gösteremediği için kredi alamadığını, sıkıntılarla mücadele ettiğini bu sebeple sanayi tarımının yapılandırılması gerektiğini anlattı. Demir, kurula katılan herkese teşekkür ederken üst kurul yetkililerden girişimleri için destek istedi ve mikrofonu Başakşehir İlçe Kaymakamı Cevdet CAN’a bıraktı.

Can; kendisinin de yirmi yaşına kadar köyde yaşadığını bu tür sıkıntıların ne anlamına geldiğini çok iyi bildiğini anlatarak çiftçilere her tür desteği vereceklerini söyledi.

Kurula katılımından dolayı büyük ilgi gören Nihat Doğan ise besicilere destek vermek amacıyla ithal bir koyunla yerli bir koyunu yan yana getirerek basın mensuplarına benim koyunumun bakışları bile daha farklı. Avrupa koyunundan farklı bakıyor bu güzelliği görün diyerek dikkatleri ithal hayvan konusuna çekti.

Kurula gelen çiftçilere çay yerine süt ikram edilmesi de gözden kaçmadı. İkramların yanında çay tankı yerine süt tankının olduğunu gören çiftçiler süte verilen değeri takdir ettiklerini söylediler.

Toplantıya Başakşehir İlçe Kaymakamı Cevdet Can, Silivri Ziraat Odası Başkanı, Büyükçekmece Esnaf odası Başkanı Rahmi Yazıcı, ünlü türkücü Nihat Doğan, Şamlar Köyü, Kayabaşı Mahallesi Köyü, ve İkitelli Köyü Sakinleri katıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.