BaŞakHaber

Polis Merkez Amirliği Hizmete Başladı

Polis Merkez Amirliği Hizmete Başladı

Polis Merkez Amirliği Hizmete Başladı
83 views
09 Mart 2011 - 22:39

Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Bahçeşehir Polis Merkez Amirliği 01.03.2011 tarihinde Bahçeşehir I. Kısım Ispartakule Caddesi Seyhan Sokak adresinde hizmete girdi.

Bahçeşehir’de bir güvenlik biriminin kurulması yönünde Başakşehir Belediyesi’nin, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimlerin sonucu olarak karakol inşaatına başlandı.

Doğan ihtiyaçlara kısa zamanda cevap verilmesi için süratle planlanan ve Başakşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bahçeşehir Polis Merkezi, son derece modern ve estetik bir mimariyle inşa edildi. Karakol bölgede yaşayan nüfusa en iyi hizmeti sunacak ve yetişmiş personeliyle Bahçeşehir artık daha huzurlu olacak.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Polis merkezinin resmi açılışı ise Polis Haftasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU, İl Emniyet Müdürü Vali Hüseyin ÇAPKIN’ ın da katılacakları bir törenle gerçekleşecek.

İhtiyaçları doğrultusunda en yakın polis merkezinin bulunduğu Güvercintepe’ye kadar gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız Bahçeşehir Polis Merkezi’nin açılmasıyla birlikte polise daha kolay ve daha çabuk ulaşabilecek.

Ayrıca Bahçeşehir Polis Merkezi’nin ilçemize dahil olması ile birlikte bölgedeki ekip sayısı 3 kat daha artmış olacak.

Bahçeşehir’de yaşayan vatandaşlarımız dilek, istek ve şikâyetlerini 155 Polis İmdat telefonundan iletebileceği gibi 0212-669 26 21 no’lu sabit telefondan da bildirebilirler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.