BaŞakHaber

Esenler’de yatırımın tam zamanı

Esenler’de yatırımın tam zamanı

Esenler’de yatırımın tam zamanı
119 views
26 Mart 2011 - 19:06

Uluslararası REIDIN.com tarafından 3 yıldır gerçekleştirilen araştırmaya göre gayrimenkul sektöründe Esenler , Türkiye’nin ve İstanbul’un en cazip yatırım merkezlerinden biri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’in bu değer artışında “algı” değişimin etkili olduğunu söyledi.

Son yıllarda Esenler’de yaşanan değişim ve gelişim emlak değerlerine de yansıdı. Uluslararası REIDIN.com tarafından 3 yıldır gerçekleştirilen araştırmaya göre gayrimenkul sektöründe Esenler , Türkiye’nin ve İstanbul’un en cazip yatırım merkezlerinden biri. Mortgage uzmanı Garanti’nin desteğiyle uluslararası REIDIN.com araştırma şirketi, Türkiye’nin 7 ili ve 71 ilçesinde 3 yılı aşkındır gayrimenkul sektöründe araştırma yapıyor. Araştırmanın son verilerine göre Esenler Belediyesi, Türkiye’nin 7 ili ve 71 ilçesi arasında en çok değer kazanan 8. ilçe oldu; İstanbul genelinde ise 6. sırada yerini almayı başardı. Esenler, 2010 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7.96 artışla Türkiye’nin yükselen değeri olduğunu gösterdi.

Bir şey değişti, her şey değişti

Araştırma sonuçlarının kendisini çok şaşırtmadığını belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler eskiden sürekli olumsuzluklarla gündeme geliyordu. Hak etmediği bir konumdaydı. Belediye olarak yürüttüğümüz projelerle Esenler’in algısını olumsuzdan olumluya çevirdik. Bir taraftan Esenler’i değiştirmek ve geliştirmek için sosyal, kültürel ve fiziksel projeler yürütürken bir taraftan da algısını değiştirmeye çalıştık. Bunu da başardık. Yani Esenler’de bir şeyi değiştirdik, her şey değişti” dedi.

Esenler halkı hazine üzerinde

Son yıllarda yapılan yatırımlar ve algı değişikliği ile değerini artıran Esenler’in, gayrimenkul yatırımcılarının da dikkatini çekmeye başladığını belirten Göksu konu ile ilgili şunları söyledi: “Yatırımcıların büyük ilgi göstermesi ilçemizin gayrimenkul değeri de artmış oldu.Bu artışların daha süreceğine inanıyorum. Çünkü, Esenler coğrafi olarak İstanbul’un en merkez ilçelerinden birisi. Tam bir ulaşım aksı ortasında. Bu sebeple Esenler’de gayrimenkullerin değeri daha da artacaktır. Esenler halkı adeta bir hazine sandığı üzerinde oturan dilenci gibi. Üzerinde oturduğu şeyin kıymetini bilmiyor. Uluslararası REIDIN.com sitesinin yaptığı son araştırma da bunun kanıtı niteliğindedir. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar bu değerin daha da artmasını sağlayacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın Esenler, Türkiye’nin yükselen değeridir ve Esenler’e yatırım yapmanın tam zamanıdır.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.