BaŞakHaber

Tüketirken Haklarınızı da Unutmayınız

Tüketirken Haklarınızı da Unutmayınız.

Tüketirken Haklarınızı da Unutmayınız
104 views
26 Mart 2011 - 18:22

Tüketici haklarının yerleştirilmesi ve korunmasının; tüketicilerin birliği, organize olmaları ve örgütlenmeleriyle sağlanabileceğine inanan Başakşehir Belediye´si  vatandaşlarını  Bilinçli Tüketici olmaya davet ediyor.   Başakşehir İlçesi’nde yer alan Çarşı ve AVM’lere kurduğu Tüketiciyi Koruma Stantlarıyla alışverişe gelen vatandaşlarına haklarını anlatan broşürler dağıtarak bilinçlendiriyor, merak ettiklerini cevaplandırıyor.

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmada, tüketirken mağdur olmamak adına haklarımızı da bilmemiz gerektiğini vurgulayan yetkililer; tüketici haklarından faydalanmak için mutlaka ürünün garanti belgesinin, faturasının veya fişinin alınması gerektiğini, malı teslim almadan sözleşmenin imzalanmamasını ve peşin ödeme yapılmamasını, yıkanarak kullanılan ürünlerin  kullanım etiketini okuyarak uygulanması gerektiğini, tüketici haklarını kullanabilmeleri için ilçe kaymakamlıklarında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmaları gerektiğini anlatan birtakım önerilerde de bulunuyorlar.

Tüketiciyi Koruma Standını ziyaret eden vatandaşlar, uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, vatandaşlara daha sonra faydalanabilecekleri, sorularına cevap bulabilecekleri el rehberi de veriliyor. Vatandaşlar daha fazla bilgi almak için Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezi ve Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabilirler.

Çağrı Merkezi 444 0 669

Zabıta Müdürlüğü 0212 669 37 07

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.