BaŞakHaber

Sağlık Taramaları 40 bin öğrenciye ulaştı

Sağlık Taramaları 40 bin öğrenciye ulaştı

Sağlık Taramaları 40 bin öğrenciye ulaştı
102 views
11 Nisan 2011 - 23:09

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Genel Sağlık Taramasında 40 bin kişiye ulaşma hedefiyle yola çıkarak, çocukların sağlık sorunlarını önceden tespit edip, teşhis ve tedavi konusunda gereken çalışmaları yaptı.

İlk aşamada Başakşehir’de eğitim gören çocukların okullarında Ağız, diş sağlığından göz muayenelerine, kulak burun boğaz, kalp ve göğüs muayenelerinden, inmemiş testis muayenesine kadar ayrıntılı ve titiz bir tarama sonucunda, sağlık sorunları tespit edilen  4740 öğrencinin aileleri bilgilendirilmek üzere, Başakşehir Belediyesi’nin Çağrı Merkezi tarafından  arandı.

Ailelere çocuklarının tarama sonuçları hakkında bilgiler verildikten sonra istenirse çocuklarının tedavi görmesi için, Başakşehir Belediyesi tarafından üstlenilen hizmetler anlatıldı. Toplam 852 çocuk, hastaneye sevkinin gerçekleştirilmesi konusunda yardım talep eden aileleriyle birlikte çeşitli günlerde, özel bir araç ve içinde görevli personeliyle birlikte anlaşmalı hastaneye taşındı.

Rahatsızlıkları giderilen veya tedavileri başlatılan çocuklar, hastanede kendilerine yardımcı olan personel tarafından, ikamet ettikleri mahallelerde adreslerine kadar bırakıldılar.

İlçemizde ilk kez bu kadar geniş kapsamlı ve detaylı bir çalışma yapıldığını belirten yetkililer geleceğimizin teminatı çocuklarımızın; sorunlu bir eğitim dönemi, sıkıntılı bir yaşam yaşamasın diye gerçekleştirdikleri bu projenin, ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini söylediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.