BaŞakHaber

İstanbul Hali’nde değişim rüzgarı

İstanbul Hali’nde değişim rüzgarı

İstanbul Hali’nde değişim rüzgarı
93 views
12 Nisan 2011 - 0:14

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, Bayrampaşa Yaş Sebze ve Meyve Hali’nin standardını daha yukarı seviyelere çıkartmak için başlattığı çalışmalar kapsamında, 7,5 milyon TL’nin üzerinde yapılacak yatırımla hale yeni bir görünüm kazandıracak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, çalışmalarını sıkı şekilde yürütmeye devam ediyor. 15 milyondan fazla insanın yaşadığı İstanbul’un meyve ve sebze ihtiyacını karşılayan Bayrampaşa Yaş Sebze ve Meyve Hali’nin daha modern bir görünüme kavuşması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü tarafından bir dizi çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında, 7,5 milyon TL’nin üzerinde yapılacak yatırımla hal tamamen elden geçirilecek ve yepyeni bir görünüme kavuşacak.

İlk olarak blokların üst kısmında yer alan koridorlarda çalışmalar başlarken, burada yazıhane kapılarının yenilenmesi, koridorlarının mermer kaplanması ve en önemlisi kapalı alanda bulunması nedeniyle sağlık açısından zararlı olan, kötü görüntü oluşturan klimalar da tamamen dışarı alınacak. Dükkanların önlerindeki tentelerin tamamen kaldırılarak tek tip hale getirileceği çalışmalarda, halin duvarları da mimarlar tarafından yapılan yeni projeyle farklı renklere boyanarak, güzel bir görünüme kavuşturulacak. Yıllardır esnafların alan darlığı nedeniyle sıkıntı yaşadıkları E Blok yıkılarak, yeniden yapılacak. Peyzaj çalışmasının da yapıldığı halde şuana kadar 150’den fazla ağaç dikimi yapılırken, birçok alan da yeşillendiriliyor. Ayrıca halin tamamında asfalt çalışması gerçekleştirilerek daha güzel bir ortam ve rahat bir alışverişe imkan sağlanacak.

10-13 Mayıs tarihleri arasında da Dünya Haller Birliği Kongresi’ne ev sahipliği yapacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, bu büyük uluslararası organizasyonunun da çalışmalarını devam ettiriyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.