BaŞakHaber

Kayabaşı Mahallesi Başkanıyla Buluştu

Kayabaşı Mahallesi Başkanıyla Buluştu

Kayabaşı Mahallesi Başkanıyla Buluştu
96 views
12 Nisan 2011 - 0:27

06 Nisan Çarşamba günü Köşem Kıraathanesi’nde düzenlenen mahalle toplantısına katılım beklenenin de üzerinde olurken, toplantı alanına sığmayan vatandaşlar, mahalle meydanında dışarıya canlı olarak yansıtılan görüntü vasıtasıyla Başkan Mevlüt Uysal’ı takip etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kayabaşı ile ilgili yapılan ve yakında  gerçekleşecek hizmetleri, planlanan projeleri ve henüz yapılamayan hizmetlerin neden yapılamadığını anlattı. Programa, Başkan Yardımcıları, Müdürler, Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Doğan Azat, Kayabaşı Selanikliler Derneği Başkan’ı Necmettin Yakar ve çok sayıda Kayabaşı Mahalle sakini katıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Lütfü Tama’nın açılış konuşmasının ardından salona giren Başkan Mevlüt Uysal, alkışlarla karşılandı. Konuşmasına; Değerli Kayabaşı sakinleri, muhtarım, dernek başkanım, mesai arkadaşlarım diye başlayan Uysal; Biz devamlı aranızda olacağız diye konuşmuştuk, bu sözümüzü geçen sene tuttuk. Bugün ise ikinci toplantımızda geçtiğimiz senenin değerlendirmesini yapıyoruz.

Zaman zaman buradaki esnaflarımızla ve derneğimizle görüşüyoruz. Mahalle toplantılarında geçen sene burada doldurmuş olduğunuz formları okudum ve  değerlendirerek müdürlüklerimize gönderdim. Yani burada size dağıtacağımız formları doldurmanız, talep ettikleriniz ve sorunlarınızın halledilmesi açısından önem arz ediyor. Geçtiğimiz sene en çok Fen İşleri Müdürlüğü’ne altyapı, asfalt gibi konularda talep geldiğini, Kayabaşı yolundan geçen iş kamyonları hakkında Zabıta Müdürlüğü’nün şikayetler aldığını, Kayabaşı’nda yıkılıp yeniden yapılan Kayabaşı İlköğretim Okulu’nun bitirildiğini ve ön tarafının (göle bakan tarafı)  biraz daha yükseltileceğini, böylece burada okuyan öğrencilerimizin güzel bir manzara eşliğinde derslerine çalışabileceğini, ayrıca Fenertepe ve Çamlık İlköğretim Okulları’nda da çalışmalar yapıldığını dile getiren Uysal, Mesire Alanı’nın çevresinin daha önce tel ile çevrili olduğunu şimdi ise güvenlik için duvar ile çevrildiğini, böylece ailece piknik yapmaya gelenleri rahatsız edenlerin uzak tutulduğunu ve kontrollü girişler yapılması konusunda çalışmalar yapıldığını anlattı.

Sosyal İşler Müdürlüğü’müzden yardım talebinde bulunan vatandaşlarımıza Destek Kart  verildiği, bu çalışmanın titizlikle yürütülen araştırmalara göre belirlendiğini de anlatan Başkan Uysal, engelli vatandaşlar için yürüttükleri çalışmalardan ve Kayabaşı’nın imar durumundan da bahsetti. Temizlik konusunda ise Kayabaşı’nda 12 kişilik bir ekibimiz her gün çalışma yapıyor ve günlük 12 bin ton çöp toplanıyor diye belirtti.

Toplantı kısa bir aradan sonra Kayabaşılılar’ın soru ve sorunlarını sohbet şeklinde anlattıkları bir söyleşiye dönüştü.  Toplantıya Muhtar Doğan Azat ve  Kayabaşı Selanikliler Derneği Başkan’ı Necmettin Yakar da aktif olarak katıldı. Soru ve sorunların net bir şekilde belirlendiği, faydalı bir toplantı olduğunu belirten Başkan Mevlüt Uysal katılımlarından dolayı vatandaşlara tek tek teşekkür etti ve yeniden buluşma sözü verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.