BaŞakHaber

Şamlar Başkan’ı ile Buluştu

Şamlar Başkan’ı ile Buluştu

Şamlar Başkan’ı ile Buluştu
138 views
12 Nisan 2011 - 0:58

Başakşehir Belediyesinin düzenlediği “Vatandaş Bilgilendirme Toplantıları” Şamlar köyündeki 3. toplantıyla devam etti. Toplantı, Şamlar Köyü Dayanışma Derneği’nde 8 Nisan 2011 saat 20.30 ‘da yapıldı.

Toplantıya Başkan Yardımcıları, Şamlar Köyü Muhtarı Ferhat Keskin, Dernek Başkanı, Belediye müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve Şamlar mahallesinden vatandaşlar katıldı.

seçimden seçime değil her zaman yanınızda olacağımızı söyledik

Başakşehir Belediyesinin bir yıl içinde yapmış olduğu çalışmaları anlatmak için Şamlar Köyü Dayanışma Derneği’nde yapılan toplantıda söz alan Başkan Uysal, “Seçimden seçime değil her zaman yanınızda olacağımızı söyledik ve sürekli Şamlar Köyü’ne gelip burada yapılanları gözlemledik. Kimi zaman oturup burada vatandaşlarımızla, esnaflarımızla konuştuk. Fakat bu buluşmamız farklı. Geçen yıl ne konuştuk, aradan 1 yıl geçtikten sonra neler yaptık, ne gibi şikayetlerinize yanıt bulduk, nelere bulamadık. Bunları anlatacağız değerlendireceğiz diye konuşmasına başlayan Başkan Mevlüt Uysal; Şamlar´da altyapıdan, temizliğe, yardım taleplerinden, çevre düzenleme isteklerine kadar birçok konuda taleplerinizi aldık.” dedi.

bir yıl içinde 130 kamyon asfalt döktük

2010 yılında aynı yerde yapılan toplantıda vatandaşlara sorunlarını belirtmeleri için verilen formlarda ortaya konulan eksikler ve bunların çözümüne ilişkin neler yapıldığını anlatmak için sunum eşliğinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Uysal sözlerine söyle devam etti; “bir yıl gibi bir süre içinde neredeyse 130 kamyon asfaltı burada yapmışız, 140 kamyon asfalt yama, 2 km’ye yakın yeni bir yol, 510 kamyon stabilize malzeme serimi yaparak altyapı konusundaki taleplerinizi gidermeye çalıştık. Bölgedeki okullarımızın boya ve çeşitli ihtiyaçlarını yılda bir kere karşılamamızın yanı sıra, okul bahçelerinde çocuk oyun grupları ve çevre düzenlemeleri ile çocukların her zaman oynayabileceği alanlar oluşturmaya çalıştık diyerek, bölgede önemli bir yeri olan Mesire alanını güvenli bir hale getirdiklerini söyledi” dedi.

İzci kampı alanımız olacak

Güvenlik probleminden dolayı vatandaşların rahat bir şekilde dolaşmaktan korktukları Şamlar mesire alanının etrafını istinat duvarıyla ve tel örgülerle kapatıp belli noktalara yapılan girişlerle Mesire alanının çok daha güvenli bir yer olduğunu belirten Uysal, “Şamlar Mesire Alanı’nı, ailece piknik yapılan bir yer haline dönüştürmek için çalışmalar yapıldı. Artık mesire alanlarına sadece kapılardan girilebiliyor. Daha sonra kamera ve aydınlatma sistemiyle donatacağımız bu bölgede aynı zamanda İzci kampı alanı da oluşturacağız diyerek, 300 dönüm bir alanı izcilik faaliyeti için ayırdıklarını” söyledi.

Sosyal yardım, temizlik konularından da ayrıntılı olarak bahseden Başkan Uysal; 444 0 669 numaralı telefonu kullanarak birçok konuda çağrı merkezimizi arayabileceklerini, bu numaraya daha önceden şikayetçi oldukları hafriyat kamyonlarını da bildirebileceklerini belirtti. Bölgede birçok sivrisinek üreme noktası olduğunu, fakat önlemlerin alındığını geçtiğimiz sene bu şikayetlerin azaldığını bu sene daha da azalacağını söyledi.

Bölgenin önemli bir su havzasında olması sebebiyle İSKİ’nin bu bölgede yapılan çalışmalar konusunda çok dikkatli olduğunu, yapılacak her çalışmayı kontrol ettiğini de ifade eden Mevlüt Uysal; İSKİ Düzce de dahi bu kontrolleri yapıyor ve su kaynaklarını korumak için uydudan buradaki faaliyetleri takip ediyor diyerek bölgenin öneminden bahsetti.

Bahçeşehir’in hemen arkasında yükselen konut alanlarında yer alan Armina Evleri, Kelebekler Vadisi gibi projelerle Şamlar’a bağlı nüfusun artacağını ve buna bağlı olarak Şamlar köyünün nüfusundan daha fazla olacağını söyleyerek: Muhtarlık seçimlerini konutların yükseldiği bu bölgeden biri kazanırsa, Şamlar’ın özel durumunu oradan seçilen bir muhtarın kolayca anlayamayacağını, köy şartlarını bilemeyeceğini düşünerek oradaki bölgeyi Bahçeşehir 1. kısma bağlamak konusunda  girişimlerinin olduğunu, Şamlar sakinlerinin bu konuda endişe etmemesi gerektiğini de söyledi.

Ulaşım konusuna da değinen Başkan, ihtiyacın farkında olduklarını söyleyerek İETT ile konuyu çözmek için girişimlerde bulunduklarını, Kayabaşı konutları açılınca da seferlerin artacağını söyledi. Toplantının sonunda tek tek soruları cevaplayan Uysal, toplantıya katıldıkları için Şamlar sakinlerine teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.