BaŞakHaber

BaŞakŞehir ve Çağrı Merkezi

BaŞakŞehir ve Çağrı Merkezi

BaŞakŞehir ve Çağrı Merkezi
118 views
01 Mayıs 2011 - 1:57

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan ve oldukça emek harcayan birimlerin arasında olan Süper Hizmet Masası ve Çağrı Merkezi, Başakşehir Belediyesi’nin can merkezi konumunda ve belediyelerin vatandaşlara açılan yüzü olarak hizmet veriyor.

Vatandaşların sıkıntılarını en kısa zamanda ilgili birimlere iletmek ve kayıt altına almak üzere son derece etkin çalışan Süper Hizmet Masası ve Çağrı Merkezi sayesinde; Başakşehir Belediyesi kapı önünde sıra olup işlerini halletmek için tüm gününü harcadığı bir yer olmaktan çıkarak, vatandaşların işlerini zaman kaybetmeden halledip, kurumlardan vatandaşların yüzlerinin gülerek ayrılabileceğini ispatlıyor.

Çözüm merkezlerinde görev alan kişilerin de eğitimli, donanımlı olmalarının yanı sıra insan ilişkilerinde önemli vasıflara sahip olmaları da gereklidir. Özellikle tüm mesleki bilgi ve becerilerini doğru zamanda doğru bilgilerle aktararak, kısa zamanda vatandaşlara uygun çözümler bulan, etkili konuşabilen, tavırlarıyla güven veren kişilerden oluşturulması sistemin işleyişi ve vatandaş memnuniyeti açısından çok önemlidir.

Başakşehir Belediyesi, hizmetlerinin kalitesini yükseltebilmek amacıyla görevlendirdiği bu personelleri bünyesine katarak Çağrı Merkezi’nce kaydedilen bütün istek, talep ve şikayetleri anında ilgili müdürlüklere ileterek her gün büyük bir hizmet yarışı içerisine giriyor.

Günde ortalama 200, ayda 5000 ‘den fazla kişiye hizmet veren Süper Hizmet Masası ve günde ortalama 800 çağrıyı cevaplandıran Çağrı Merkezi geçtiğimiz hafta 1000’den fazla çağrıyı cevaplandırarak kendi rekorlarını kırdı.

Vergi affı, rayiç bedellerini öğrenme, imar durum bilgileri, ambulans hizmetleri, yardım başvuruları, altyapı tamir, sokak hayvanları bildirimleri gibi konularda bildirimler alan ve her konuda zamanında çözüm bulabilmek amacıyla hizmet standartlarını uygulayan Başakşehir Belediyesi, kendilerine gönderilen başvuruları hedeflenen süre içerisinde cevaplamak için her gün bambaşka bir yarış içerisine giriyor. Nisan ayının ikinci haftasında; beklenilen zaman içerisinde cevaplanma oranı % 85-88’lere çıkan Çağrı Merkezi’yle yaklaşık 300 kişiyle yüzyüze görüşme yapan Süper Hizmet Masası görevlileri her hafta bir çok Başakşehirli’ye hizmete devam ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.