BaŞakHaber

Başakşehir’de Renkli Görüntüler

Başakşehir’de Renkli Görüntüler

Başakşehir’de Renkli Görüntüler
138 views
01 Mayıs 2011 - 2:06

91 yıldır aynı coşku ve duygularla kutladığımız, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız tüm ülkemizde birbirinden güzel gösterilerle kutlanırken, Başakşehir´de de çocuklar yaptıkları gösterilerle izleyenleri büyüledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri, Bahçeşehir Tören Alanı’nda gerçekleştirildi. Kutlama töreni; Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Garnizon Komutan Vekili, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Güneyisi, Belediye Başkan Yardımcıları, Başakşehir’de bulunan siyasi parti temsilcileri, kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı.

Tören, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşımız başta olmak üzere bütün şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Resmi protokol, öğrenciler ve halkın bayramını kutlama merasimi yapmasının ardından okulların birbirinden güzel gösterileri, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı; Ulusal Egemenliğin önemli bir kavram olduğunu ve bu önemli güne bir de geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramının kutlandığını, bunun ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Abdi İbrahim İ.Ö.O.’dan Fatmanur Atik bütün öğrenciler adına bir konuşma yaparken, Cahit Zarifoğlu İ.Ö.O. ‘dan öğrenciler 23 Nisan şiirleri okudular. Ahmet Kabaklı İ.Ö.O.’dan oluşturulan bir koro şarkı ve türkülerle bu özel bayram gününe neşe kattı. Okullarda yapılan resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında ödül alan öğrencilere ödüllerini Başakşehir Kaymakamı, Garnizon Komutan Vekili, Belediye Başkanı ve İlçe Emniyet Müdürü tarafından verildi.

“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir, bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” diyen Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara bayram armağan eden tek millet olma gururunu Türk Milleti´ne yeniden yaşattığı gün böylece sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.