BaŞakHaber

Çocuklarla El Ele İlk Adım

Çocuklarla El Ele İlk Adım

Çocuklarla El Ele İlk Adım
152 views
01 Mayıs 2011 - 2:31

Büyükşehir Belediye’sine bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi, eğitime destek vermek amacıyla hayırseverlerle birlikte “Çocuklarla El Ele İlk Adım Anaokulu” projesiyle  Başakşehir Şahintepe Mahallesi’ne bir anaokulu kazandırdı.

İbrahim Koçarslan İlköğretim Okulu içersinde 2 derslikten oluşan, sabah ve akşam ders yapılabilecek yaklaşık 100 öğrenci kapasiteli Anaokulu, Kadın Koordinasyon Merkezi ‘nin öncülüğünde ve hayırseverlerin bağışlarıyla hizmete girdi.

Programa; Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali Yardımcısı Harun Kaya, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Güneyisi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, AK parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Salih Çağdaş, Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, STK yöneticileri, muhtarlar çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar katıldı.

Okul Müdürü Naci Erten, Hasan Fikri Koçarslan’ın bağışladığı arsa üzerine yapılan okula çevre düzenlemesini ve duvarlarını yaparak katkıda bulunan Başakşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal’a, İstanbul Vakfı ve Özleyiş Topbaş’a teşekkürlerini sunarken;  “Öğrencilerimizin projeleri ve hedefleri var, bize spor salonu yaparsanız bu büyük hedeflerimize ulaşmak için size söz veriyoruz” diyerek spor salonu ihtiyacını dile getirdi.

Kimsesizlerin kimsesi olma yolunda başkanımızla birlikte yürüyen değerli eşlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz diyerek konuşmasına başlayan Mevlüt Uysal; “ Başbakanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte Şahintepe’de 25-30 yıldır çözülemeyen problemlerin çözülebilmesi  için  planlama yaptık. Bu plan ortaya çıkmadan önce herkes tedirgindi, artık bu tedirginlik ortadan kalktı. Gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimlerini doğru düzgün alabilmelerini sağlamak için hemen bir okul yaparak işe başladık” diyen Uysal; Kadir Topbaş’a hitap ederek burada bu okulu inşa ederken mecburen kaçak bir inşaat yaptıklarını ve  burada bir de Liseye ihtiyaç  olduğunu ifade etti.

Şahintepe’ye okul müjdesi

İlkokulu okuduktan sonra Şahintepe‘den liseye okumak  için yola çıkan bir öğrencinin hikayesi bile başarı öyküsüdür; 3 saat  boyunca  yolda zaman harcayarak liseye giden öğrencilerimiz var. Bu sebeble burada bir lise inşaatı başlattık diyerek Şahintepe’ye okul müjdesini verdi.

Vali Yardımcısı Harun Kaya ise;  İstanbul’un sıkıntı yaşanan her köşesinde,  mağdur durumda olan her mahallede okullar yapmak istediklerinden bahsederek 2 milyon 456 bin öğrencinin olduğu İstanbul’da 2600 dersliğe daha ihtiyacımız var. Okul arsaları bulmakta zorlandığımız için okul bahçelerinde bu sorunu çözebilirmiyiz diye bir araştırma yaptık. Okul bahçelerine 1600 uygun yer bulabildik diyerek okul yeri bulabilmenin öneminden bahsetti.

Buradaki organizasyondan önce Küçükçekmece’de bir ana sınıfının devreye sokulduğu haberini veren Özleyiş Topbaş; “Vali yardımcımızı dinlediğimizde duyduk ki yaptığımız okyanusta bir damla Fakat damlalarda birikerek bir anlamı ifade edebiliyor, hayırsever arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Ümit ediyorum bu hareket, İstanbul’dan tüm Ülkemize yayılarak  devam eder” dedi.

Kadir Topbaş’tan spor salonu sözü

Hayırlı bir iş için buradayız diyen Kadir Topbaş ‘da planlı şehirler kurmak zorundayız, Osmanlı’da Selçuklu’da ilk önce Külliyeler, Medreseler, Bedesten’ler, camiler ,aşevleri, çeşmeler yapıldıktan sonra şehirler inşa edilirmiş. Çeşitli yerlerden çeşitli zamanlarda İstanbul’a gelindiğinde bu planlar yapılmış olsaydı, bugün Şahintepe en nadide yerlerden biri olurdu. Bahçeşehir ‘de bir zaman önce böyle bir yerdi. Şimdi gıpta edilen bir bölge. Sayın Başbakanımız ve Mevlüt Uysal’la bu konularda çok konuştuk arazi terkleri yapılmadığı için burada doğalgaz yapılamıyor. Biz Şile Ağva’ya doğalgaz götürdük Şahintepe’ye mi getiremeyeceğiz diyerek, Güvercintepe’de doğalgaz çalışmalarının bitmek üzere olduğunu, İSKİ ‘nin neredeyse çalışmalarını tamamladığını belirtti. Evlatlarımız ne kadar iyi yetişirse o kadar güçlü bir ülke oluruz vurgusunu yapan Başkan Topbaş spor salonu konusunda da söz vererek Güvercintepe ve Şahintepe’de iki tane spor salonu yapılacağı müjdesini verdi.

Açılış anısına Plaketler verilirken Kadir Topbaş ve protokol, açılışı hanımlara bırakarak jest yaptılar. Özleyiş (Topbaş) annelerine mektup yazıp teşekkür eden minikler, törende gösterileriyle herkesin yüzünü güldürürken bolca da alkış aldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.