BaŞakHaber

Kutlu Doğum Haftası Özel Programı

Kutlu Doğum Haftası Özel Programı

Kutlu Doğum Haftası Özel Programı
92 views
01 Mayıs 2011 - 1:09

Yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan ve Mevlid geleneğini canlandırmak amacıyla Kutlu Doğum Haftası olarak ilan edilen bu kutsal haftada Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in  hayatını ve bizlere kazandırdığı güzellikleri, söyleşisinde  ve okuduğu şiirleriyle anlatan Ömer Döngeloğlu; Tasavvuf musikisiyle Halil Necipoğlu ve grubu bir kez daha gönüllerimizi aydınlattılar.

11 Nisan Pazartesi günü Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda Bahçeşehir Camii imam hatibi Fatih Gökşer Hocanın Aşrı Şerifiyle başlayan programa Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hz. Adem’den bu yana tüm mümin ve Müslüman meftalarımızı yad ederek başladığı konuşmasında Ömer Döngeloğlu ; ”Bu güzel ve anlamlı akşamda Başakşehir’imizin en seçkin yerlerinden biri olan Bahçeşehir’deyiz. Peygamber Efendimiz Allahın gönderdiği diğer peygamberler gibi müstesna davranış ve ahlak sahibi oluşuyla insanlığın yakinen tanımalı , hakikaten kendi şartlarını düşündüğünüzde peygamberlerin diğer insanlar gibi davranmadıklarını, toplumun akışına kürek çekmediklerini, bazen bütün bir toplumun yanlışları karşısında bile yalnız başlarına durabildiklerini görüyoruz. Herşey bir insanla başlıyor. Bize yaşantılarıyla örnek olan insanlar Peygamberlerimizdir” dediği gecede anlattığı hikayeler, günümüzde yaşananlar  ve peygamberler çağından kıyasla verdiği örneklerle kendisini dinleyenlerle hasbıhal etti. Sonrasında sahne alan Halil Necipoğlu  ve grubu icra ettikleri tasavvuf musikisiyle gönüllerdeki pası sildiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.