BaŞakHaber

ANNELER GÜNÜ..

ANNELER GÜNÜ..

ANNELER GÜNÜ..
121 views
08 Mayıs 2011 - 19:25

Anneler Günü, Anneleri anmak, Onurlandırmak amacıyla tüm Dünyada değişik zamanlarda kutlanan özel bir gündür. Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye´de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Mayıs ayının 2. pazarı olrak belirtilen bu özel gün de milyonlarca annenin çocukları tarafından sevgi ve saygısıyla anılır.

“Anne Allah´ın merhamet duygusunun insanlardaki timsalidir. Anne sevgi demek, merhamet demek, varlığın oluş nedeni demektir. Anneler, sevgi ve saygıya layık en değerli varlıklardır. Anneler Günü yılın belli gününde değil ömrümüzün her anında anılmalı ve varlık nedenimiz olduğu unutulmamalıdır.

Anne merhameti, sevgisi ve şefkatini bilmeyen, maneviyattan uzak çağdaş neslin bir kısmı maddi beklentileri için maalesef anne babalarını sokaklara terk ettiklerine, hatta hunharca öldürmelerine tanık olmaktayız. Bu acı gerçeği ancak bu nesli manevi değerlerle donattığımızda kurtarabiliriz. Özellikle bu günde cennete girmemize vesile olacak annelerimizin ellerini öpüp rızalarını almalıyız.” diyor, Tüm ANNELERİMİZİN gününü kutluyorum..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.