BaŞakHaber

Kayaşehir’de Hayat Başladı

Kayaşehir’de Hayat Başladı

Kayaşehir’de Hayat Başladı
93 views
10 Mayıs 2011 - 3:22

TOKİ tarafından planlanan ve Türkiye’nin en büyük uydukent projesi olan Kayaşehir Bölgesi‚ 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolu güzergahında‚ Atatürk Havalimanına 17 km‚ Boğaz Köprüsüne 24 km.‚ Olimpiyat Stadı ve Başakşehir’e komşu olan konumuyla İstanbul’un yeni cazibe merkezlerinden biri olarak hayata başladı.

18 Nisan Pazartesi günü 9.Etap B1-24 Blok ile konut anahtar teslimatları başlayan site sakinlerinin‚ diğer bloklar için evlerinin anahtar teslimatları Toki tarafından belirlenen günlerde yapılacaktır. Evlerinin anahtarlarını teslim alan site sakinleri hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadıklarını‚ hayatlarında ilk defa ev sahibi olduklarını veya çocuğunu ev sahibi yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler

Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş tarafından Site Yönetim Merkezinde işlemleri yapılarak‚ site sakinlerine anahtar teslimatları yapılıyor. Yönetim personeli ile dairelerini gezerek‚ ev sahibi olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadılar. Müteahhit firmanın şuanda ve ileride olabilecek herhangi bir aksaklığa karşı orada hizmet verecek olması site sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kayaşehir de yaşam bizimle başladı diyen site sakinleri kendilerini ev sahibi yapan Toki’ye ve firmalarına çok teşekkür ederek en kısa zamanda evlerine taşınmanın mutluluğu ile Kayaşehir’den ayrılıyorlar

Göreve Başlayan Site Yönetimi aidat belirledi

Kayaşehir 9. Etap Site Yönetimi C Bloklar için 694 TL Avans ‚ 64 TL Aidat Bedelini Denizbank 5068704 Hesabına Tüm Şubelerden ücretsiz yatırabilirsiniz.

Kayaşehir 9. Etap Site Yönetimi B1 bloklar için 600 TL Avans‚ 55 TL Aidat Bedelini Denizbank 5068704 hesabına Tüm şubelerden ücretsiz yatırabilirsiniz.

İban: TR 430013400000506870400001

Not: Yukarıdaki hesap numaraları ve iban numarası sadece 9.Etap için geçerlidir.

Kayaşehir 9.Etap Emlak Yönetim Hizmetleri binasında Denizbank geçici şubesi hizmet verecektir.

Kayaşehir Ulaşım

HT 15 Yeni Bosna ve 89G Zeytinburnu otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Bu gün için Kaya başı konutlarına kadar gelmektedir kısa bir sürede site içerisinden dolaşarak çıkış yapacaktır.

Özel araçla Başakşehir 2. Etap ve Onurkent  alt kısmından Olimpiyat Stadına giden yoldan devam ettiğinizde 2. Sağa  dönüşten siteye giriş yapabilirsiniz. Altınşehir tarafından da  ulaşmak mümkün.

Kayaşehir Oldukça Ferah

Kayaşehir Site Yönetiminden aldığımız bilgilere göre bitmiş olan 10112 konutun tamamı  tahminen haziran ayına kadar teslim edilecek. Kayaşehir Muhtemelen Kayabaşı Mahahallesinden ayrı bir Mahalle olarak Başakşehir´in 11. mahallesi olacak.  Caddeleri geniş yeşil alanları oldukça ferah tasarlanmış Kayaşehir uygun kira ve satışlarla emlak piyasasının gözdesi olacağa benziyor. 17500 konutun olduğu bölgede bir kısım inşaatlar devam etmektedir. Kayaşehir´in Merkez AVM inşaatı tüm hızıyla devam etmektedir. Karakol inşaatı devam etmekte. Başakşehir Belediyesi çöp konteynerlarını getirerek ilk hizmetini gerçekleştirmiş. 

Kayabaşı Konutları Teslim Almak İçin Ne Yapmalı

TOKİ´den Duyuru

İdaremizceİstanbul Kayaşehir projesi 9. Bölgede inşa ettirilen ve T.Halk Bankası A.Ş. aracılığı ile satılan konutların teslim işlemleri 15 Nisan-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında‚ “Konut Teslim Programı” çerçevesinde ‚ Kayaşehir 9. Bölge şantiyesinde müşavir firma Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetim ve Tic.A.Ş.tarafından yapılacaktır.

Bu çerçevede;

1) Alıcılar ilk etapta‚ T.Halk Bankası A.Ş. İkitelli şubesine KDV‚ sigorta‚ dogalgaz ve elektrik abone bedellerini‚ programa göre belirlenen günde yatıracak olup‚ ertesi gün konutlarını şantiyede müşavir firma Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetim ve Tic.A.Ş’den teslim alacaklardır.

2) 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan‚ daha önce T.Halk Bankası A.Ş İkitelli Şubesine verilmiş olan talimatlar çerçevesinde KDV tahsil edilecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği alıcıya verilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde
gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce ilgili Banka şubesine  başvuracaklardır. Ayrıca‚ teslimden sonraki her bir altı aylık dönemin başında da‚ borç bakiyesine uygulanan artışlardan‚ ilk taksit ödemesiyle birlikte peşin olarak‚ artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont görülmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

3) Ayrıca‚ İstanbul Kayaşehir projesi kapsamında ;

İGDAŞ için belirlenen doğalgaz abonelik ücreti 341‚02 TL (KDV dahil)

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. elektrik abonelik ücreti 154‚00TL(KDV dahil)

alıcılardan banka tarafından tahsil edilecektir. İGDAŞ ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. abonelik bedellerinin yatırıldığına dair belgeler veya dekontlar görülmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

4) Konut alıcıları kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanması sağlanacaktır.

5) Program çerçevesinde başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri‚ geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

6) Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı)‚
Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası‚
Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi‚
KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.
İGDAŞ abonelik bedelinin yatırldığına dair banka dekontu
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.abonelik bedelinin yatırldığına dair banka dekontu

Kayaşehir Konutları Teslim Tarihleri

20110421__1778222919

Kayabaşı Konutları Site Yönetimi Duyurusu


İSTANBUL KAYAŞEHİR 9.ETAP TOPLU KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

SAYIN KONUT ALICISI;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin yapımını gerçekleştirdiği İstanbul Kayaşehir 9.Etap toplu konut
alanındaki 888 konuttan oluşan sitenin inşaatı tamamlanarak siz hak sahiplerine teslim edilmiştir.

Söz konusu konutların iskâna açılması ile birlikte yönetim hizmetleri 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu‚ İdaremiz
ile İmzalamış bulunduğunuz; “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi”nin Yönetim ve Ortak Giderler başlıklı 6. maddesi ve
Yönetime ilişkin diğer mevzuatlar kapsamında; Toplu Konut İdaresinin gözetim ve denetiminde yapılacaktır. İskândan kaynaklanan yönetim hizmetlerinin görülebilmesi için ilgili mevzuatlar çerçevesinde aşağıda belirtilen Ortak Gider Avansı ve Ortak Gider Aidatının ilgili bankaya; HAK SAHİBİNİN ADI-SOYADI‚ BLOK VE DAİRE NUMARASI’nın (ileride ortaya çıkabilecek karışıklıkları önlemesi bakımından) açık şekilde yazılarak/yazdırılarak ödenmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda; Avans ve Aidatlarla ilgili olarak Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 20. maddesi gereğince hak
sahiplerinin ortak yer veya tesisler üzerindeki kullanım hakkından vazgeçmek veya kendi bağımsız bölümün
durumu dolayısıyla bunlardan faydalanmaya lüzum ve ihtiyaç bulunmadığını ileri sürmek suretiyle bu gider ve
avans payını ödemekten kaçınamaz. Ayrıca‚ son ödemede geciktiği günler için aylık yüzde beş (% 5) GECİKME
TAZMİNATI uygulanacaktır.(Bu bedel faiz niteliğinde olmayıp aidatını ödeyen sakinlerin haklarını korumak amacıylayasayla oluşturulmuş bir TAZMİNAT’TIR.)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca oluşturulan Site Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan ve yine Toplu Konut
İdaresi Başkanlığı’nca onaylanarak yürürlüğe konulan Bütçede; Ortak Gider Avans‚ Aidatlar ve Yakıt aidatlarına ilişkin olarak belirlenen tutarlar aşağıda tablo halinde belirtilmiş olup alınma gerekçeleri şöyledir:

A) ORTAK GİDER AVANSI: Ortak Mahal Elektrik ve Su Abonelikleri ve Kapıcı Dairelerinin Elektrik‚ Su‚ Doğalgaz Abonelik Giderleri‚ Site Yönetimi Merkezi Demirbaşlarının Alımı‚ Ortak Alan Blok Bakım‚ Temizlik‚ Araç ve Gereçleri ile Peyzaj Malzemeleri‚ Blok İlan Panoları‚ Site Yönetimi ve Yönlendirme Tabelalarının Kurulması‚ Güvenlik Kulübelerinin Kurulması‚ Güvenlik Kamera Sistemlerinin Kurulması‚ Doğalgaz Merkezi Sistem Sayaçlarının Okunmasında Kullanılacak Cihazların Alınması ve Montajı‚ Sondaj Kuyularının Aktif Hale Geçirilmesi vb. İçin Bir Defaya Mahsus Alınacaktır. Avans Bedelinin 260.00 TL’ si Doğalgaz Merkezi Sistem Kazan Güvence ve Vergi‚Harç‚ Bedeli olup‚ Sakinlerimiz Ayrıca Merkezi Sistem için Bedel Ödemeyeceklerdir. Avans Bedelinin 100.00 TL’ si de Kullanılacak Olan Doğalgaz İçin Alınan Avans bedelidir. Yalnız Bu Bedel Merkezi Sisteme Gelecek Doğalgaz Faturalarının Kuruma Ödenmesinde Sıkıntı Yaşanmaması İçin Havuzda Tutulacak Bedel Olup‚ Site Sakinlerimize Gelecek Olan Faturalardan Düşülmeyecektir.

B) ORTAK GİDER AİDATI: Ortak Gider Aidat Bütçesi m2 paylı Gider Kalemlerinde Ortak Alan Bahçe‚ Blok
Aydınlatma‚ Asansör ve Hidrofor Elektrik Giderleri‚ Peyzaj Alanları Sulama Giderleri‚ Temizlik Malzeme ve Blok
Temizlik Suyu Gideri‚ Elektrik‚ Sıhhi Tesisat Malzeme‚ Büro‚Ofis Gideri‚ Asansör Periyodik Bakım Gideri; Eşit paylı giderlerde Personel Ücret Giderleri‚ Personel Elbise Giderleri yer almakta olup her ay alınır.

Tabloda belirtildiği üzere ortak gider Avans bedeli bir defaya mahsus olmak üzere alınacak olup‚ Toplu Konut
İdaresi Başkanlığı tarafından Açıklanan Blok Teslim Tarihlerine teslimat aşamasında ödenmesi gerekmektedir. Ortak gider Aidat bedeli ise ilk ödemesi 01.05.2011 tarihinde başlamak üzere her ayın sonuna kadar aşağıda belirtilen hesap numaralarına DENİZBANK HALKALI ŞUBESİ ve GARANTİ BANKASI BAHÇEŞEHİR ŞUBESİ‚ İSTANBUL KAYAŞEHİR 9.ETAP TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ hesabına yatırılması gerekmektedir.

DENİZBANK – Ortak Giderler İçin Hesap No : 5480 – 5068704 – (TR43 0013 4000 0050 6870 4000 01)
GARANTİ – Ortak Giderler İçin Hesap No : 417 – 6298180 – (TR66 0006 2000 4170 0006 2981 80)

Yeni yaşam döneminin sizlere huzur ve mutluluklar getirmesini dileriz. .. / 05 / 2011

Saygılarımızla‚

İSTANBUL KAYAŞEHİR 9.ETAP
TOKİ Konutları Site Yönetimi

(BÜTÇE DÖNEMİ – 01.05.2011-30.04.2012)

BLOK TİPİ AİDAT AVANS BEDELİ

Her Ayın Sonuna Kadar

B1 BLOK (84‚92 M2) – 55‚00TL – 600‚00TL
C BLOK (118‚21 M2) – 64‚00 TL – 694‚00 TL

YUKARIDA BELİRTİLEN HESAP NUMARALARI DIŞINDA BİR HESABA VEYA KİŞİYE ELDEN ÖDEME YAPILAMAZ.


Kaynak: Basaksehirrehberi.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.