BaŞakHaber

Stockholm’den Başakşehir’e

Stockholm’den Başakşehir’e

Stockholm’den Başakşehir’e
120 views
10 Mayıs 2011 - 2:22

Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve temin ettikleri araçlarla İstanbul’un huzurevlerini gezen Stockholm’un 15 bin nüfuslu Rinkeby İlçesi’nin Belediye Başkanı Bosse Sundin, Huzurevi Genel Müdürü Hossein Ahmadian ve beraberlerindeki beş hemşire, Başakşehir İlçesi’ni ziyaret ettiler. Ülkelerindeki yaşlı nüfusun çok olduğunu, huzurevlerinde bakıma muhtaç bir çok yaşlı Türk vatandaşların da bulunduğunu ifade eden İsveçli konuklar onların daha iyi anlaşılabilmesi ve hizmet alabilmesi adına bu ziyareti gerçekleştirdiklerini, ziyaret sırasında çok faydalı bilgiler edindiklerini söylediler.

İsveç’in Stockholm Müsteşarı Alp Ay’ın; “Ülkemizi tanıtmak ve kültürler arasında kuvvetli bağlar kurmak” amacı ile aracılık ettiği bu ziyarette konuklarını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konukları ile sohbet etti.

Başkan Mevlüt Uysal, Stockholm Rinkby Belediye Başkanı Bosse Sundin ve  beraberindeki heyetle görüşmelerine akşam yemeğinde devam etmeden, önce Bahçeşehir Gölet Mevkii’de yürüyüş yaptılar. Başakşehir hakkında  başkandan bilgiler alan Sundin; Başakşehir’i çok beğendiklerini ifade ederek Başakşehir’in modern şehircilik adına örnek teşkil ettiğini ifade etti ve Başkan Mevlüt Uysal’a verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.