BaŞakHaber

Ali İhsan Gündoğdu Kimdir?

Ali İhsan Gündoğdu Kimdir?

Ali İhsan Gündoğdu Kimdir?
628 views
19 Mayıs 2011 - 15:42

Biyografi

Ali İhsan GÜNDOĞDU
İnşaat Yüksek Mühendisi

1972 yılında Rize’de doğdu.İlkokulu Rize’de Orta ve Liseyi İstanbulda okudu. 1995 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakultesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nü tamamlayarak Yüksek Mühendis oldu. Adapazari Belediyesiİmar Müdürlüğünde bir süre çalıştıktan sonra 1996 yılında Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN’ın Başbakan olmasıyla Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü ve ardından Başbakanlık Strateji Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Başmüşavirliği (SATEG) bünyesinde görev yaptı. Bu görevleri esnasında D-8 Gelişmekte Olan Ülkeler İşbirliği Teşkilatının hazırlık çalışmaları kapsamında Sanayi Grubu ve Birinci Zirve Toplantılarına iştirak etti. SATEG bünyesinde oluşturulan proje gruplarından THY’ye 54 adet Orta menzilli Uçak alım projesi, Yangın ve Zirai Uçak Projesi ve Yerli Metro Vagonu Üretim Projesi gibi yerli sanayinin gelişmesine yönelik AR-GE projelerinde çalıştı. 1998 yıllında Vakıflar Bankası İnşaat Emlak Müdürlüğünde İnşaat Kontrolu ve Gayrimenkul experi olarak çalışmaya başlayan GÜNDOĞDU 2001 yılında kamudan ayrılarak özel sektöre geçti. Halen ortağı olduğu İnşaat,Taahhüt, Kağıt ve Orman Ürünleri sektörlerinde faaliyette bulunan Grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır.

Birçok Sivil Toplum Kuruluşununda Kurucu ve Yönetici olarak görev yaptı. Halen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başakşehir temsilciliği yanında kurulduğu 2004 yılından beri Türk Kızılayı Başakşehir Şubesinin Yönetim Kurulu üyesidir. 2007-2010 yılları arasında Türkiye Wushu-Kung fu- Aikido Federasyonu İstanbul temsilcisi olarak görev yaptı. Halen Aynı Federasyonun Yönetim Kurulu Üyesidir.

2007 yılında Aktif siyasete Saadet Partisi İstanbul il Yönetim Kurulu üyesi olarak başlayan GÜNDOĞDU 2009 yılından beri İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan GÜNDOĞDU İngilizce bilmektedir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.