BaŞakHaber

Gündoğdudan Esnaf ziyaretleri

Gündoğdudan Esnaf ziyaretleri

Gündoğdudan Esnaf ziyaretleri
107 views
25 Mayıs 2011 - 11:49

GÜNDOĞDU “ESNAF AVM (ALIŞVERİŞMERKEZİ) LERDEN ŞİKAYETÇİ, AVM’LERE YENİ DÜZENLEME GELECEK, MEVCUTLARA SAAT UYGULAMASI, YENİLER İSE ŞEHİR DIŞINA YAPILABİLECEK” DEDİ.

Seçim çalışmalarını son sürat devam ettiren Saadet Partisinin Başakşehirli Milletvekili adayı Ali ihsan GÜNDOĞDU esnaf ziyaretleri kapsamında Bahçelievler Ulubatlı Hasan Caddesi esnafını ziyaret etti. Caddede çok sayıda dükkanın kapalı olmasına dikkat çeken GÜNDOĞDU “Bu anlayış devam ederse Küçük Esnaf ortadan kalkacak. Tedbir alınmazsa bakkal, manav, kasap gibi küçük esnaf yine aynı işi yapacaklar ama kendi işyerlerinde değil, büyük bir Alışveriş merkezinde yabancı sermayenin sahibi olduğu büyük marketlerde işçi olarak yapacaklar” dedi.

Başbakanın “Bakkal, çakkal dönemi bitti” demesinin çok büyük bir yanlış olduğunu ifade ederek, “Küçük esnaf mahallenin ve mahalle kültürünün sigortasıdır, Eğer esnafı bitirirseniz mahalle kültürünüde yok edersiniz, mahalle kültürü yok olur toplum en önemli dinamiğini kaybeder” dedi.

Küçük esnafın yaşaması için projeleri olduğunu dile getiren Saadet Partisi Milletvekili adayı GÜNDOĞDU Mevcut AVM (alışverişmerkezi)’lere saat uygulaması getireceğiz. İmar düzenlemeleri ile yeni yapılanların şehir dışında yapılmasını sağlayıp küçük esnafımızı yaşatacağız, ayrıca küçük esnafın nefes alması için faizsiz kredi vereceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.