BaŞakHaber

KAYAŞEHİR AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI

KAYAŞEHİR AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI

KAYAŞEHİR AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI
108 views
27 Ağustos 2011 - 3:58

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük uydu kenti olan Kayaşehir’in sakinleri: Ramazan Ayı’nın manevi coşkusunu yaşamak, komşuların birbirini tanımasını sağlamak birlik ve beraberlik duyguları içinde aynı sofrayı paylaşmak üzere bir araya geldi.

Kayaşehir’de yerleşimin başlamasından itibaren komşuluk ilişkilerinin gelişmesi konusunda hassasiyet gösteren Emlak Yönetiminin katkılarıyla belediyenin düzenlediği iftar programı, 24 Ağustos Çarşamba günü Kayaşehir 2.Bölge Atatürk Lisesi’nde gerçekleşti. İftara katılan yaklaşık 5 bin kişi Kayaşehir’in merkezinde iftarlarını açarak Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda aileleri ile Ramazan programına katıldılar.

Başkan Mevlüt Uysal; Kayaşehir’de 15 bin konutunun ikamete açıldığını, şimdilik 9 bin ailenin Kayaşehir’de yaşadığını, okulların açılmasıyla buradaki nüfusun daha artacağını, Bahçeşehir, Başakşehir gibi şehirlerimize Kayaşehir’in de katılmasından dolayı memnun olduğunu ifade etti. Ramazanın bereketini paylaşmak, mahalle sakinlerinin birbirleri ile tanışıp kaynaşmalarını sağlamak, komşuluk geleneğini devam ettirmek üzere böyle organizasyonlar yaptıklarını ekleyerek, Somali’de yaşanan dramı kimsenin göz ardı edemeyeceğini, yardım kampanyalarına destek verilmesinin insanlık adına büyük önem arz ettiğini söyledi.

İftar yemeğinin ardından Sezgin Maden, çocukları olduğu kadar, büyükleri de epeyce neşelendiren programı ile katılımcılara Ramazanın ruhunu aşılarken, ardından sahne alan Erkan Mutlu, Tasavvuf müziğinin ezgileri ile çocuk hayranlarını başta olmak üzere mest etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.