BaŞakHaber

Yazarlık Atölyesi kapılarını açtı

Yazarlık Atölyesi kapılarını açtı

Yazarlık Atölyesi kapılarını açtı
120 views
27 Ekim 2011 - 0:50

İyi ve etkili ürünler vererek Türk edebiyatında kendine yer açacak yazarlar yetiştirmek amacıyla yola çıkan Başakşehir Belediyesi Yazarlık Atölyesi öğrencileri ders başı yaptı. Başakşehir Belediyesi’nin, verilen eğitimlerin ışığında bilginin gücüyle daha güçlü yarınlara ulaşmak için oluşturduğu Bilgievlerinden olan Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde başlayan 2011-2012 eğitim yılı, genç yazar adaylarına dolu dolu bir program sunuyor.

Bilgievleri aracılığı ile bölge çocuklarına ve yetişkinlere birçok alanda sunduğu eğitim programları ile önemli bir fonksiyon yüklenen Başakşehir Belediyesi Yazarlık Atölyesi, bu yıl da yoğun ilgiyle kapılarını açtı. Geçen yıl 60’dan fazla öğrenci atölyeden yararlanırken, bu yıl 110 öğrencisi ile ilk dersini yaptı. Her meslek grubundan öğrencinin başvurabildiği atölyeye, bu yıl özellikle orta yaş grubu bayanlar yoğun ilgi gösterirken, programa az sayıda da olsa erkek öğrenci kayıt yaptırdı.

Geçtiğimiz dönem tek bir sınıfla gerçekleştirilen program, bu yıl öğrenci sayısının fazlalığı dolayısıyla iki grup halinde verilecek. Her çarşamba gerçekleşecek derslerde ilk grup 13.45-15.45, ikinci grup 16.00-18.00 saatleri arasında ders görecek.

Geçen sene olduğu gibi yine şair-yazar Ali Ural tarafından verilen “Yazarlık Atölyesi” eğitimleri, yeni dönemin ilk dersini gerçekleştirdi. İlk derste Ural; öğrencilere program ve derslerin işlenişi ile ilgili bilgiler verdi. Her hafta bir kitap okuyacak olan kursiyerler, okudukları kitap üzerine tartışırken, derste yazım teknikleri üzerinde çalışacak, tartışarak bakış açılarını genişletecekler.

Başakşehir Belediyesi’nin başarılı projelerinden biri olan “Yazarlık Atölyesi” 4 aylık periyotlarla 2012 Haziran sonuna kadar devam edecek. Burada verilen eğitimlerle adaylar yazarlık yolunda ilerlerken, bir taraftan da yeni bir bakış açısı, derinlik ve farkındalık kazanacak, Edebiyat gözlüğü ile hayata bakmayı öğrenecekler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.