BaŞakHaber

Kışın keyfini Bayındırlık Sitesi Çıkardı

Kışın keyfini Bayındırlık Sitesi Çıkardı

Kışın keyfini Bayındırlık Sitesi Çıkardı
149 views
31 Ocak 2012 - 21:36

Bayındırlık sitesinde kışın gelmesiyle birlikte beş katlı binalar ve çok geniş yeşil alanı olmasından dolayı bahçelerde oluşan kar tanecikleri gökyüzünden yere lapa lapa düşerken insan ruhunda, havanın kış ve soğuk olmasına rağmen pozitif etkisi çok fazladır.

Soğuk ve yaşamı zorlaştıran kış şartlarında her şeye rağmen sitede oynayan çocukların o mutlu yüzleri bu sitede yaşamanın ayrıcalığını bir daha bizlere gösteriyor.

Ayrıca çocuklar kadar sitede yaşayan büyüklerinde ferah bir mekanda yaşamanın mutluluğu, havanın soğuk kış olmasına rağmen kar topu oynamanın verdiği çocukluk gözlemlerimizden kaçmadı.

Bu sitede yaşayan insanlar ne kadar şanslıdır ki başakşehirin kalbinde beton yığınından uzak bir ortamda yaşıyorlar. Bu 1999 depreminden sonra bu sitede yaşayanlara Allah (C.C) bir lütfüdür ve hiç bir para birimiyle ölçülemez.

Çağımızda binalar hızla dikey büyürken başakşehirin kalbinde olan bu siteyi 1999 depreminden sonra devletimiz Avrupa fonlarıyla depreme dayanıklı ferah ve kullanışlı 810 daireden oluşan bu şirin siteyi yapmıştır.

Geçtiğimiz yaz site sakinleri yoğun olarak binalarının mantolamalarını yeniden elden geçirerek bu kış evlerinde enerji tasarruflarının farkını görmeye başladılar. Ayrıca sitenin bloklarının da rengarenk boyalı olması siteye ayrı bir güzellik kattı.

Yaklaşan büyük İstanbul depremine karşı insana değer veriliyorsak, para değil insan ön plandaysa yeni yapılacak siteler daha çok yeşil alanı daha alçak katlı binalardan oluşan şirin sitelerden oluşmak zorundadır.

Hızla gelişen ilçemizde bunun gibi sitelerin değeri daha iyi anlaşılıyor, bu gibi sitelerde yaşayan insanlar daha şanslı insanlardır.

Kaynak: BaŞakHaber.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.