BaŞakHaber

Ömer Döngeloğlu’nu Şahintepe Bilgievi’nde

Ömer Döngeloğlu’nu Şahintepe Bilgievi’nde

Ömer Döngeloğlu’nu Şahintepe Bilgievi’nde
139 views
01 Nisan 2012 - 2:20

Başakşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu’nu Şahintepe Bilgievi’nde ilçe sakinleri ile buluşturdu. Hz.Muhammed (s.a.s) ahlakının anlatıldığı’’ Hz.Peygamberin’in İzinde’’ adlı şöyleşiye  Şahintepeliler yoğun ilgi gösterdi.

‘’Bir insan ailesine zulüm ederek ibadetlerini eksiksiz yapsa bile cennete direk gidemez’’.


21 yy.dan da örneklerin verildiği söyleşide ‘’Bir Müslüman eşini kötü yolda bulsa bile dinimiz eşini dövme hakkını vermiyor ,boşama hakkını veriyor fakat günümüzde kadınları  öldürüyorlar’’dedi.Cahiliye devrinden ve günümüzden verdiği örneklerle yaptığı söyleşide ‘’Allahın hesaba çekeceği gün ile sizi ikaz ediyorum.Sonra peygamber bizi uyardı da duymadık demeyin.Ben sizi Allahın azabıyla ikaz ediyorum’’ diyerek Hz.Muhammed’in (s.a.v) sözlerini paylaştı.

Döngeloğlu,Peygamber Efendimizin kadına ve aileye verdiği önemden bahsederken hayvan haklarına da dikkat çekti. ‘’Hayvanı döven adamı cehennemle tehdit eden peygamberin ümmeti,evinde eşini dövüyor.Biz ne zaman kendimizi düzelteceğiz’’diyerek İslamın kadına ve aileye verdiği değerin ne kadar büyük olduğunu anlattı.

‘’Seni de yiyor karınca, beni de yiyor karınca.. Bu ne afra,tafra

Ülkemizdeki sorunlardan ve toplum ahlakından  da bahseden Döngeloğlu‘’Bizi birbirimizin düşmanı ettiler ,bizleri böldüler,bize lazım olan Resulullah’ın ahlakıdır. Ahlaksızlığın bütün topluma zararı var.İyi bilin ki  kalpler  ancak  Allahı zikrederek sakinleşir’’sözlerini kaydetti. Ömer Döngeloğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysala teşekkür ederken, Allah bize peygamberimizin ahlakından öğüt almayı nasip etsin diyerek sözlerini tamamladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.