BaŞakHaber

Başakpazar’da çocuklar doyasıya eğlendi

Başakpazar’da çocuklar doyasıya eğlendi

Başakpazar’da çocuklar doyasıya eğlendi
108 views
11 Haziran 2012 - 2:22

Başakşehir Gençlik Meclisi Konseyi’nin düzenlemiş olduğu ‘Başakpazar Çocuk Etkinlikleri’ birbirinden güzel görüntülere sahne oldu. Başakpazar Fuar alanında bulunan çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendi.

Mendil kapmaca, seksek, ip atlama gibi oyunların oynandığı alanda, kırmızı ve mavi olmak üzere iki gruba ayrılan çocuklar birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Miskette 50, sandalye kapmacada 100, ip atlama ve mendil kapmacada da 150 olmak üzere toplam 400 çocuk yarıştı. Misket oynayan çocukların keyifleri oldukça yerindeydi. İp atlama oyununu kırmızı takım kazanırken, çocukların sevinç gösterileri görülmeye değerdi.

Sandalye kapmacada birinci olan Zeynep Eylül Korkmaz, ’’Burada çok eğleniyoruz. Bu tür eğlencelerin sürekli olmasını istiyorum’’ dedi. Seksek oyununda galip gelen kırmızı takımdaki Oğuzhan Akol ise ‘’Burada ki programı çok beğendim ve çok eğlendim’’ diye konuştu. Kazanılan her oyunun ardından konfeti patlatılması ile fuar alanı rengarenk bir görünüme de sahne oldu. Satranç, bisiklet, masa tenisi turnuvalarının da yapıldığı fuar alanında çocuklar aynı zamanda bu etkinliklere üye olma fırsatı da yakaladı. Kurulan standlarda istedikleri etkinliğe üye olmak isteyen çocuklar uzun kuyruklar oluşturdu. Bisiklet ile yaptıkları akrobasi gösterileriyle hünerlerini sergileyen çocuklar ilgi odağı olurken aileleriyle fuar alanında bulunan çocuklar ise etkinlikten oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.

Grup Beş Mevsim’in sahne alarak seslendirdiği şarkılara fuar alanında bulunan herkes eşlik ederken İstanbul Engelliler Müdürlüğü Folklör Grubu‘nun horon gösterileri ile program sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.