BaŞakHaber

Kayaşehir’de Bahar Şenliği

Kayaşehir’de Bahar Şenliği

Kayaşehir’de Bahar Şenliği
133 views
11 Haziran 2012 - 2:02

Emlak Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kayaşehir Bölgesindeki Sitelerin müşterek organizasyonuyla 10 Haziran Pazar günü Kayaşehir’de gerçekleştirilen Bahar Şenliği Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Erdoğan Bayraktar ve Bölge Milletvekili Sn. Harun Karaca’nın katılımlarıyla hayat buldu.

Mercan Sitesi’nde (4.Bölge) yapılan uçurtma şenliğine sakinler yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar, site yönetimleri tarafından dağıtılan uçurtmalarla günü doyasıya yaşadılar.

Ayrıca; palyaçolar balon şekillendirmeleri ile çocukların gönlünü fethetti ve güne renk kattı. Uçurtma şenliğinde en iyi uçurtma uçuran 1.ve 2. olanlar ve çuval yarışmalarında dereceye giren çocuklara birer satranç takımı hediye edildi.

Günün devamında Kayaşehir Ticaret Meslek Lisesi Okul Bahçesinde yapılan etkinliklere sakinlerin yoğun ilgisi olmuştur. İBB Mehteran Gösterisi ile başlayan etkinlikler Kayaşehir 2.Geleneksel Futbol Turnuvalarında dereceye girenlere ödülleri verilerek devam etmiştir.

Etkinliğe İstanbul 1.’si Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi Folklor ekibinin gösterilerinin ardından, 15.Bölge Site Sakinlerinden Muhammed Uğuz ve Tuğçe Topdemir ikilisi ile 5.Bölge Site Sakinlerinden Grup Geri Sayım’ın Türkçe Pop – Rock dinletileri tüm katılımcıları coşturdu.

Sunucu Uğur Böceği Yalçın Özden ve Fıkralarla Türkiye’den Salih Ünal’ın birlikte yapmış olduğu doğaçlamalar, skeçler tüm davetlileri kahkahaya boğmuş, sonrasında site sakinleri arasında şarkı yarışması düzenlenmiştir. Devamında İBB Türk Halk Müziği Konseri, Hint Fakiri Ateşbaz Abdullah’ın yapmış olduğu illizyon ve geceye damgasını vuran Geleneksel Danslar Topluluğu’nun yapmış oldukları muhteşem yöresel dans ve gösterileri ile şenlik son bulmuştur.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.