BaŞakHaber

Ömer Döngeloğlu Hz. Fatıma’yı anlattı

Ömer Döngeloğlu Hz. Fatıma’yı anlattı

Ömer Döngeloğlu Hz. Fatıma’yı anlattı
108 views
04 Ağustos 2012 - 18:18

Annelerimiz başlığında bu defa samimi hitabeti ve etkileyici üslubuyla tanınan Ömer Döngeloğlu, Peygamber Efendimiz’in (S.A.S) küçük kızı, nebevi soyunun devam etmesini sağlayan Hz.Fatıma (RA) validemiz’in kısa ve çileli hayatını Kuran’dan ayetlerle ve kıstaslarla anlattı.

Döngeloğlu “Doğumundan önce, Muhammed´in düşmanları, onun son oğlunun da öldüğü görünce, Muhammed´in soyunu sürdürecek kimsenin kalmayacağı, yolunun da bu yüzden mahvolacağı yönünde propaganda başlatmışlardı. Muhammed, kendisine nazil olan Kevser Suresi ile müjdeyi almıştır: “Şüphesiz biz sana bol hayır (bereketli nesil) vermişiz. Öyleyse Rabbin için namaz kıl ve kurban kes. Doğrusu asıl ebter (soyu kesik) olan sana kin duyandır.” Küçük yaşından itibaren, babasının her işine koşturması, onu bir anne gibi koruyup kollaması sebebiyle, babası Muhammed ona; “Ümmü Ebîha” yani “Babasının Annesi” lakabını vermiştir” dedi.

Anlattığı hikayelerle Başakşehirlilere zaman zaman hüzünlü anlar yaşatan Ömer Döngeloğlu çiçeklerle uğurlandı.

Peygamberimizin yaşantısı günümüze ışık tutmalı

Sıcak ve Samimi üslubuyla halkın beğenisini kazanan Nihat Hatipoğlu’nun sohbetine Türk tasavvuf Müsikisi’nin genç sanatçısı Emre Ermiş’in seslendirdiği ilahiler eşlik etti.Hatipoğlu Peygamber Efendimiz’in hayatı üzerine şekillendirdiği sohbetinde mekke ve medine sevdasını anlattı. Efendimizin yaşantısı ve ahlakının günümüze örnek olması,ışık tutması gerektiğini belirten Hatipoğlu sohbetini örnek hikaye ve kıstaslarla pekiştirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.