BaŞakHaber

İftar Programı Babaeski’de Buluşturdu

İftar Programı Babaeski’de Buluşturdu

İftar Programı Babaeski’de Buluşturdu
91 views
09 Ağustos 2012 - 22:13

Ak Parti Babaeski İlçe Başkanlığı 7 Ağustos 2012 salı günü İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Başakşehir ve Beykoz İlçe Başkanlıkları’nın desteği ile tarihi Babaeski Cedid Ali Paşa Camii yakınındaki meydanda 3 bin kişilik bir iftar programı düzenledi.

“Ramazanda Trakya bir başka Güzel İstanbul Komşularıyla Güzel”  adını taşıyan iftar Yemeğine; İstanbul Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu başta olmak üzere, Ak Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin, Ak Parti Kırklareli Millet Vekili Şenol Gürşan ve Ak Parti İstanbul Millet Vekili Enver Yılmaz, Babaeski ilçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve bölgenin siyasi ve idari kurumları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Babeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı misafirlerini kapıda karşılayarak davetlerini kabul ettiği için tek tek teşekkür etti. Ramazan ayının kendine has güzelliklerinden birinin yaşanacağı bu organizasyona katılımlarınız için teşekkür ederim diyen Hacı; meslektaşı Av. Mevlüt Uysal´a da ayrı bir ilgi gösterdi.

Dostluklar, samimiyetler artsın

Mevlüt Uysal Babaeski esnafını ziyaret ettikten sonra, sokak iftarında buluşulması ile ilgili Babaeskililere: “Ben İstanbul´da Başakşehir´de yapmış olduğumuz sokak iftarlarının hepsinde söylüyorum; Biz sene de bir defa iftar için komşuları bir araya getiriyoruz. Aynı masa etrafında birbiriyle belki çok az görüşebilen komşuları bir araya getiriyoruz. Ama biz senede bir defa yapmış olsak bile sizde sabah kahvaltıda, akşam yemekte yada ramazanın başka bir gününde oruç açmak için, iftarda bir araya gelin. Ramazanın kardeşlik dostluk bereket ayı olduğu böylece ortaya çıksın; dostluklar, samimiyetler artsın. Ramazan sonunda da bayram hep beraber yapılsın. İnşallah Babaeski´de de bu geleneksel hale gelir. Babaeski´nin her yerine de, binalardan binalara yayılır şu anda Ak parti öncülüğünde başlayan bu organizasyon vatandaşlar arasında yapılmaya devam eder. diye umuyorum. Ben bir kez daha İstanbul il başkanımızı Kırklareli il başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye hitap etti.

İstanbul´da her mahallede her ilçede sofralar kuruldu, zengini fakiri aynı sofraya oturdu

Organizasyonda büyük emeği olan bir başka isimde de Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu idi. Babuşçu konuşmasında Ramazan ayının coşkusunu Trakya´da yaşamak için geldiklerini söyleyerek;” İstanbul´da  şu anda hemen hemen her mahalle her ilçede böyle bir sofra kurulmuştur ve İstanbullu zengini fakiri hepsi aynı sofra etrafında toplanıyorlar. Biz istedik ki ramazanın bu paylaşma duygusunu bu komşuluk anlayışını Trakya ya da taşıyalım oradaki kardeşlerimizle de aynı sofrayı kurup ramazanın coşkusunu ve bereketini beraber kucaklayalım.”

Arakan diye bir yer var

Babuşçu: “Biz şu anda rabbimizin bize verdiği nimetler ile orucumuzu açmak için bekliyoruz ama bu nimetleri bulamayan yerler zulüm ve işkence gören yerler var. Unutmayın Arakan diye bir yer var ve sadece Müslüman oldukları için dışlanıyorlar ve kötü şartlar altında yaşıyorlar Yarın Dış işleri Bakanımız ve Sn. Emine Erdoğan´da Arakan´a yardım eli uzatmaya gidecekler. sizlerde yardım kampanyalarına katılarak destek olun ki, Ramazan´ın şu mübarek günüde bir nebzede olsa onların acısını dindirelim ve onlara da iftar sofrası kuralım.” diyerek duygularını belirtti.

İftar yemeği Babaeski Fatih Camii Hocalarından Erol Şahin tarafından yapılan yemek duası ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.