BaŞakHaber

Başakşehir’de Kurban Kesiminde Beklemek Yok

Başakşehir’de Kurban Kesiminde Beklemek Yok

Başakşehir’de Kurban Kesiminde Beklemek Yok
88 views
22 Eylül 2012 - 16:26

İstanbul’un modern kesim yapılan ilçelerinden olan Başakşehir Belediyesi, vatandaşların dini vecibelerini gönül rahatlığıyla yerine getirebilmeleri için hazırladığı tesislerde yoğun bir çalışma programı yürütüyor.

16 Kesim Ünitesinde 170 Görevli İle Hizmet

Belediye, Başakşehir 2. Etap ve Bahçeşehir Gölet Mevkii’ndeki iki bölgede oluşturulan Kurban alanlarında vatandaşların ve satıcıların rahatı için her türlü kolaylığı hayata geçiriyor.

Başakşehir’de, 26 bin m2’lik geniş bir alanda kurulan tesislerde, 126 adet büyük ve küçükbaş hayvan çadırı da bulunuyor. Belediye, Bahçeşehir´de de Fen İşleri Kademe Amirliği´nde 13 bölüme ayrılan satış yerlerinde vatandaşlara hizmet verecek.

Modern ve Sağlıklı Kesim Yerleri

Başakşehirli vatandaşlar, her sene olduğu gibi bu sene de Kurban kesim işlemlerini sıra beklemeden, zahmetsizce yapabilecek. Başakşehirli vatandaşlar, sıra numaraları anons edilinceye kadar, kendileri için ayrılmış yerlerde dinlenerek, belediyenin ikramlarını tadabilecekler.

Başakşehirli, Kesim Alanında Bayramlaşacak

Başakşehir ve Bahçeşehir’de kurban kesimi, bayram namazını takiben, verilen sıra numaralarına göre yapılan anonslarla başlayacak. Önceden kurbanlığını alan vatandaşlar, kendilerine verilen günde, sıra beklemeden, saatinde gelerek kurban kesimlerini yaptırabilecekler.

Otomatik galoş makinesiyle ayaklarına galoş giyen vatandaşlar, steril bir ortamda, sıra numarası gelinceye kadar bekleme salonlarında birbirleriyle bayramlaşabilecekler.

Bayram günü ise Başakşehir´de satış ve kesim yerlerinde bulunan vakıf ve derneklere kesim ücretini yatıran vatandaşlar, makbuz ve sıra numarası alıp belediyenin oluşturduğu bekleme alanlarında ikramlar eşliğinde bekleyecek. Kesim gerçekleştiğinde de aynı marketlerde olduğu gibi, poşetlere konulan etlerini alarak evlerine gidebilecekler.

Kurban Bayramı’na yakışmayan uygunsuz görüntülerin yaşanmaması için belediyenin sadece iki bölgede kurduğu sağlıklı kurban kesim alanlarının kullanılması gerektiği söyleyen yetkililer, yoğun araç trafiği için de önlemler aldı. 100 araçlık otopark ile trafiğin düzenli akışı da sağlanacak. 24 saat kamera sistemi ile takip edilecek tesislerde, belediye birimleri de bayram boyunca hizmet verecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.