BaŞakHaber

Başakşehirde Dev Sağlık Hizmeti Başlıyor

Başakşehirde Dev Sağlık Hizmeti Başlıyor

Başakşehirde Dev Sağlık Hizmeti Başlıyor
125 views
26 Ekim 2012 - 19:27

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından 2010 yılında ilköğretim okullarında başlatılan sağlık taramaları öğrenci ve öğretmenlerden velilere kadar hemen hemen herkes tarafından büyük takdir görüyor.

Sağlıklı bir nesil için yapılan sağlık taramalarında, Başakşehir’de eğitim gören çocukların ağız ve diş sağlıkları, göz muayeneleri, kulak, burun, boğaz, kalp ve göğüs ile inmemiş testis muayeneleri yapılıyor. Tarama sonucunda sağlık sorunları tespit edilen öğrenciler, hastane ortamında sevk ediliyor.

4. Etap Sağlık Taramaları 18 İlköğretim Okulunda Yapılacak Sağlık taramaları, Altınşehir, Güvercintepe, Kayabaşı, Kayaşehir, Şahintepe, Şamlar, Ziya Gökalp bölgelerinde ve 18 ilköğretim okulunun ana sınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine yapılacak.

2010 yılından bu yana yapılan taramalarda, 69 bin 283 öğrenci muayeneden geçti.

Hastane Ortamında Geniş Tedavi İmkanı da Var

Sağlık taramalarıyla ilgili olarak çocukların aileleri de bilgilendiriliyor. Başakşehir Belediyesi’nin çağrı merkezi tarafından aileleri aranarak, çocukların tarama sonuçları hakkında bilgi veriliyor. Tedavisi üstlenilen öğrencilerin hastaneye sevki konusunda yardım talep eden aileler için görevli personelle çeşitli günlerde özel bir araç tahsis edilerek anlaşmalı hastanelere gönderiliyor. Tedavilerinden sonra sonra evlerine yeniden gönderiliyorlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.