BaŞakHaber

Cumhuriyet Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı bu yıl da coşkuyla kutlandı
110 views
30 Ekim 2012 - 18:15

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. Yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Başakşehir ilçemizde de törenlerle kutlandı. Bahçeşehir Gölet Bölgesi tören alanında gerçekleştirilen törene protokolün yanı sıra halktan da yoğun ilgi ve katılım oldu.

Bahçeşehir Gölet Bölgesi Tören Alanında gerçekleştirilen törene Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük, Belediye Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı´nda ve Cumhuriyetimizin korunması ve yaşatılması yolunda şehit düşenler anısına saygı duruşuyla başlayan törende hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. İstiklal marşının ardından bir konuşma yapan Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can;  “Türkiye cumhuriyetinin kuruluşunun 89. Yılını Türkiye’nin her yerinde huzur, kardeşlik ve barış içerisinde kutlanıyor. En büyük bayramımız cumhuriyet bayramımız hepimize kutlu olsun. Türk milletinin karakterine ve değerlerine en uygun en iyi idare olan cumhuriyet, büyükten küçüğe, bütün Türk milletine bırakılmış en önemli değer ve mirastır. Biz bugün atalarımızın kurduğu Cumhuriyeti miras olarak ileriye taşımanın gururunu yaşıyoruz.  Bu millet için Cumhuriyetin kuruluştan bu yana iyi niyetle güzellikle çalışan bütün vatandaşlarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunar büyüklerimi şükranla anıyor anları rahmetle anıyorum.” dedi.

İlçe sınırlarında bulunan ilk, orta ve lise okullarının öğrenci temsilcileri ve bayrak flamaların hazır bulunduğu Cumhuriyet Bayramı Töreni; şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. İlçe geneli okullarda yapılan şiir resim kompozisyon gibi yarışmalar ile sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere hediyeleri Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük tarafından verildi. Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları resmi geçit töreniyle son buldu.

(BHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.